Szymajda, jak Dudek

24 października 2016
Szymajda, jak Dudek
APN 2009 GR. BIAŁA
Ostatni tegoroczny turniej ligi żaków F2 odbył się na kompleksie boisk „Orlik” w Knurowie.
I emocji nie brakowało – relacjonuje trener Dawid Dybcio. – Podczas rywalizacji zespołów APN KNURÓW, MKS ZABORZE oraz GÓRNIKA ZABRZE licznie zgromadzeni kibicie, rodzice swoich pociech byli świadkami świetnego turnieju. Spotkały się trzy drużyny prezentujące dość wysoki poziom. W pierwszym meczu rywalizowały ze sobą zespoły MKSu Zaborze oraz Górnika Zabrze, który pewnie wygrał to spotkanie 4-0. Zawodnicy z Zaborza przeprowadzili kilka ładnych akcji i niewiele im zabrakło do zdobycia gola.
W drugim meczu turnieju nasi Akademicy zmierzyli się z kolegami z Zaborza, wynik 1-1. Dość długo prowadziliśmy lecz w końcówce straciliśmy gola po rzucie wolnym.
Ostatni mecz tego dnia zapowiadał się ekscytująco, rywalem naszych młodych sportowców był Górnik Zabrze – drużyna, która w tej edycji ligi żaków nie zaznała smaku porażki. To już jednak historia, bowiem w tym meczu skuteczniejsi okazali się moi podopieczni, wygrywając 2-1 po dwóch trafieniach Karola Cieślara.
Przy wyniku 2-0 jednemu z naszych zawodników przytrafiło się samobójcze trafienie, jednak nie wpłynęło to na ostateczny wynik spotkania.
Kilkanaście sekund przed końcem pojedynku dwukrotnie fantastyczną paradą popisał się nasz bramkarz Igor Szymajda. Najpierw obronił mocny strzał zawodnika Górnika, a następnie w niewiarygodny sposób obronił dobitkę. Po tej interwencji wśród rodziców padło hasło Igor niczym Dudek w finale Ligi Mistrzów.
Patrząc obiektywnie na cały turniej należy pochwalić zespół Górnika za bardzo dobrą grę.
APN KNURÓW: SZYMAJDA – MACIOS, KIJAS, KRUPA, MOLAK, SZEWCZYK, CWAJNA, NAHIBOWICZ, KOPEĆ, KOŁODZIEJ, JATTA, CIEŚLAR, WIECZOREK, GÓRNIOK, MACHULIK.
TRENER: DAWID DYBCIO.

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy