Juventus? Pokonany!

12 czerwca 2016
APN 2003

Piątkowy mecz APN (rocznik 2003) z Juventusem Piekary Śląskie był już 10 naszym meczem w tym sezonie III Ligi Wojewódzkiej Młodzików. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że to również 10 wygrany mecz w wykonaniu naszych zawodników. Zwycięstwem 2:0 podopieczni Michała Grodonia skompletowali 30 „oczek” w ligowej tabeli i nadal z przewagą 5 punktów oraz jednym meczem zaległym, wyprzedzają Polonię Bytom.

Mecz z Juventusem przebiegał pod nasze dyktando, byliśmy agresywni w odbiorze piłki, dobrze otwieraliśmy grę, choć przyjezdni również nieźle się bronili – komentuje trener Michał Grodoń. – Bardzo dobrze funkcjonował nasz środek pola. Prostopadłe podania Kacpra Guzery i Kacpra Imiołka sprawiały bardzo dużo problemów zawodnikom gości.
W 23 minucie do bezpańskiej piłki ruszył „Żyłka”, w polu karnym Juventusu obrońca w sposób nieprzepisowy powstrzymał naszego napastnika, za co sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Kacper Imiołek, który nie pozostawił cienia wątpliwości i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Bianconeri.
W 33 minucie przeprowadziliśmy szybki kontratak. Idealne prostopadłe podanie Kacpra Imiołka trafiło pod nogi Tymona Fijołka, który przyjął piłkę i oddał mocny strzał. Piłka ocierając się o poprzeczkę wyszła poza pole gry, jednak była to świetna akcja w naszym wykonaniu.
Na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem, a zaraz po wznowieniu gry Tymek zgrał piłkę do „Guzerki”, który otworzył akcję oskrzydlającą podając do Seby Szewczyka. Nasz pomocnik mocnym uderzeniem podwyższył na 2-0!

Pomimo, iż stworzyliśmy jeszcze kilka ciekawych akcji, wynik nie uległ zmianie. Podsumowując, mieliśmy przewagę w tym meczu i konsekwentnie dążyliśmy do zdobycia bramek. Dobrze układała się współpraca pomiędzy pomocnikami i napastnikami, atakowaliśmy większą liczbą zawodników niż miało to miejsce w poprzednim spotkaniu. Nasze akcje ofensywne były ciekawe dla oka oraz skuteczne. Gra obronna również stała na przyzwoitym poziomie, musimy jednak wyeliminować momenty zawahania, szczególnie przy górnych piłkach oraz więcej się komunikować.

Gratuluję całemu zespołowi. Należy Wam się ogromny szacunek za to czego już dokonaliście, ale najciekawszy moment sezonu dopiero przed nami. Najbliższy tydzień będzie dla nas pracowity, gdyż rozegramy dwa mecze ligowe z ŁTS-em Łabędy oraz z Polonią Bytom.
Dziękujemy naszym kibicom za wysoką frekwencję na trybunach oraz świetny doping!

APN Knurów – Juventus Piekary Śląskie 2:0