VI LO E2 Orlik gr.1 – Wygrana z gliwickim Piastem

4 kwietnia 2019
APN 2009 GR. BIAŁA

W pierwszy dzień kwietnia podopieczni trenera Kowola rozgrywali pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej. Rywalem grupy białej z rocznika 2009 była drużyna Piasta Gliwice.

Od początku spotkania widać było dominację drużyny gospodarzy. Po 5 minutach spotkania i dwóch bramkach Krystiana Schwyrza Akademicy prowadzili już 2-0. Na drugą połowę goście wyszli mocno zmobilizowani i do ostatniej sekundy wynik był sprawą otwartą. Zawodnicy z Knurowa dowieźli zwycięstwo do końca, a mecz po szalonej końcówce skończył się wynikiem 3-2 dla APN KNURÓW!

Trener Kowol: ”Od początku chcieliśmy narzucić rywalom swój styl gry. Udało się to i po dobrym początku mogliśmy kontrolować spotkanie. Moi zawodnicy konsekwentnie wyprowadzali każdy atak z własnego pola karnego, tak jak się tego uczymy. Rywale natomiast chaotycznie wybijali futbolówkę w przód czym sprawili nam trochę kłopotów w końcówce spotkania. Gratuluje drużynie konsekwencji w działaniu mimo, że przez moment mieliśmy duże problemy.”

APN KNURÓW 3-2 PIAST GLIWICE