Kolejny intensywny tydzień orlików rocznika 2009

VI Liga Orlików E1: APN Knurów – Trampkarz Zabrze  2-5

Bramki: Staszek 2

Skład: Benek, Staszek, Krupa, Kołodziej, Cieślar, Cwajna, Kopeć, Molak, Daroń, Pacia, Górniok, Otremba

Pierwsza porażka w rundzie jesiennej stała się faktem. Mimo dobrej postawy w rozegraniu i otwarciu gry mecz przegrywamy, gdyż rywale byli zabójczo skuteczni. Zespół Trampkarza skupił się na solidnej obronie i wykorzystywaniu naszych błędów. W pierwszej połowie trzy szybkie wypady pod naszą bramkę i przegrywamy 0-3. Natomiast młodzi Akademicy byli w tym dniu bardzo nieskuteczni pod bramką rywala, a zdobywanie bramek przychodziło nam z ogromnym trudem. Najsolidniej w naszych szeregach zaprezentował się Bartek Staszek, który zaliczył dwie bramki. Mimo, że przewaga była po naszej stronie zasłużenie 3 punkty wywozi drużyna Trampkarza Zabrze.

Liga Orlików E2 grupa 1: APN Knurów – Piast Gliwice  12-1

Bramki: Kołodziej 3, Kopeć 2, Jatta 2, Kijas 2, Michalak, Szewczyk, Staszek

Skład: Benek, Nahibowicz, Kołodziej, Michalak, Sitarz, Szewczyk, Kopciuch, Kijas, Macios, Jatta, Staszek, Kopeć

W kolejnym mecz znacznie poprawiamy skuteczność pod bramką rywali i wygrywamy z Piastem Gliwice. Byliśmy zespołem piłkarsko lepszym i od początku chłopcy kontrolowali wydarzenia na boisku. W tym meczu zespół pokazał kilka składnych akcji po których padały bramki. Wszyscy zagrali na dobrym poziomie, ale na szczególne wyróżnienie za swoją grę zasłużyli Oskar Kijas i Dominik Szewczyk.

VI Liga Orlików E1: Promotor Zabrze – APN Knurów  4-6

Bramki: Cieślar 2, Michalak, Molak, Jatta, Pacia

Skład: Szymecki, Michalak, Krupa, Kijas, Cwajna, Cieślar, Górniok, Jatta, Nahibowicz, Daroń, Pacia, Kopciuch, Molak, Otremba

Wyjazdowe spotkanie w Zabrzu było ciekawym widowiskiem. Promotor Zabrze wysoko zawiesił poprzeczkę naszym zawodnikom, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W drugiej połowie meczu poprawiamy naszą grę, przeważamy i w końcowym rozrachunku wywozimy 3 punkty. Na pochwałę za swoją postawę na boisku zasłużyli Dawid Cwajna i Paweł Jatta. Mecz, z którego mam nadzieję zawodnicy wyniosą dużo cennych doświadczeń i nauki.