Kolejne dwa sparingi rocznika 2003

20 sierpnia 2017
APN 2003

Kolejne spotkania kontrole Akademicy z rocznika 2003 rozegrali z Gwarkiem Zabrze i Płomieniem Czuchów.

– Zabrzanie występują na co dzień w II Lidze Wojewódzkiej i poprzedni sezon mogą zaliczyć do udanych, choć zdarzały im się słabsze występy to potrafili „namieszać” w meczach z faworytami – mówi trener Michał Grodoń. – Sparing w Knurowie dobrze rozpoczął się na Akademików, którzy szybko stworzyli sobie dwie sytuacje, z których jedna zakończyła się trafieniem Kuby Szczepanika. Zabrzanie ciekawie grali piłką, dzięki kombinacyjnej grze przedostawali się pod pole karne knurowian. Choć długo utrzymywał się wynik 1-0 dla gospodarzy, to w końcówce pierwszej połowy straciliśmy dwie bramki. Trzeba przyznać, że w obu sytuacjach zabrakło nam odrobiny zimnej krwi przez co popełniliśmy proste błędy skutkujące utratą bramek.

Akademicy raz za razem również stwarzali sytuacje bramkowe, jednak nie potrafili umieścić piłki w siatce.

Po zmianie stron nadal utrzymywało się wysokie tempo meczu. Obie ekipy ambitnie walczyły o zdobycie kolejnych bramek. Zawodnicy Gwarka po mocnym strzale Nadolskiego zdobyli trzeciego gola. Gospodarze w 70 minucie zdobyli bramkę kontaktową po strzale Kacpra Imiołka z rzutu wolnego. Niestety, choć Akademicy mieli optyczną przewagę w końcówce meczu to na wyrównanie zabrakło już czasu. Podsumowując, rozegraliśmy bardzo wartościowy sparing z mocnym przeciwnikiem. I trzeba przyznać, że wykorzystując bardzo dużą ilość stworzonych sytuacji mogliśmy pokusić się o korzystny rezultat.

APN Knurów 2:3 Gwarek Zabrze
Bramki:
7’ Szczepanik 1-0
33’ Gwarek 1-1
38’ Gwarek 1-2
54’ Gwarek 1-3
70 Wiora 2-3 Imiołek

Skład APN: B. Barczyk, Sz. Kaliszewski, M. Nowicki, T. Sokalla, Zawodnik testowany, B. Surówka, K. Mechliński, K. Imiołek, Sz. Soberka, E. Piszczek, J. Szczepanik, D. Kaznowski, M. Olesiński, S. Szewczyk, Zawodnik testowany, O. Wiora. Trener: Michał Grodoń. Kierownik: Mariusz Nowak.

Kilka dni po porażce z Gwarkiem nasz zespół zmierzył się z Płomieniem Czuchów.

Rywal zagrał rocznika 2002 i 2003, ale mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Akademików – opowiada trener Michał Grodoń. – Bilans bramkowy 7-1 dla gospodarzy nie pozostawia wątpliwości, która drużyna była w tym spotkaniu lepsza. Stwarzaliśmy bardzo dużo sytuacji bramkowych, wykorzystując wysoko ustawioną linię obrony rywali. Ciekawie budowaliśmy grę choć zdecydowanie musimy skupić się na dokładności w rozegraniu. Na pochwałę zasługuje skuteczność w finalizacji akcji ofensywnych, dzięki czemu aż siedmiokrotnie piłka znalazła drogę do bramki gości. Płomień odpowiedział jednym trafieniem w samej końcówce spotkania.

APN Knurów 7-1 Płomień Czuchów
Bramki:
11’ Imiołek 1-0
16’ Wiora 2-0
19’ Olesiński 3-0
42’ Surówka 4-0
56’ Wiora 5-0
65’ Soberka 6-0
73’ Soberka 7-0
75’ Reguła (Płomień) 7-1

Skład APN: B. Barczyk, Sz. Kaliszewski, M. Nowicki, T. Sokalla, B. Surówka, K. Mechliński, K. Imiołek, Sz. Soberka, E. Piszczek, D. Kaznowski, M. Olesiński, S. Szewczyk, O. Wiora, D. Szkatuła. Trener: Michał Grodoń. Kierownik: Mariusz Nowak.