Pokonali młodszy zespół Górnika

27 lutego 2017
APN 2002

Nasza drużyna z rocznika 2002 rozegrała towarzyski mecz z Górnikiem Zabrze, w którym wystąpili o rok młodsi zawodnicy. Sparing zakończył się wygraną APN 7:4.

Mimo korzystnego wyniku, sparing pokazał, że musimy bardzo dobrze wykorzystać miesiąc do ligi i solidnie trenować – mówi trener Dawid Dybcio. – Młodszy zespół Górnika szybko zdobył bramkę za sprawą dobrze znanego w Knurowie „Grącza”. Później dołożył drugą i prowadząc 2-0 miał duży komfort gry. Nasz zespół w pierwszej połowie nie zachwycił.
Druga odsłona należała już do nas. Dominowaliśmy na boisku i strzelaliśmy bramki, a ciężar gry brali na siebie liderzy naszej drużyny.

W najbliższym tygodniu APN rozegra dwa sparingi: 28 lutego z MKS Sośnicowice w Knurowie o godzinie 18:00 oraz 4 marca u siebie z Sokołem Orzesze.
Serdecznie zapraszamy!

Przebieg meczu:
1’ Błąd obrońcy APN i Górnik prowadzi 1-0
2’ Mogło być 1-1 – sytuację marnuje Kuba Janik
2’ Kolejny indywidualny błąd i zamiast 1-1 jest już 2-0
16’ Jakub Janik wykorzystuję sytuacje sam na sam z bramkarzem i mamy 2-1
20’ Po rzucie rożnym 3-1 dla Górnika
24’ Kacper Janowski pięknym strzałem zdobywa gola na 3-2
35’ Koniec I połowy, wynik do przerwy 3-2 dla Górnika Zabrze
39’ APN wyrównuje 3-3 – Jasiu Pawlik
42’ Po raz pierwszy w tym meczu APN wychodzi na prowadzenie, asystę przy golu Kuby Janika zalicza Jasiu Pawlik,
45’ Indywidualna akcja Adama Burligi i jest już 3-5
53’ Bardzo dobrze grający Michał Wartecki podaje do Jasia Pawlika i mamy 3-6
55’ Kolejny indywidualny błąd naszego defensora wykorzystuje Górnik 4-6
63’ Jasiu Pawlik zdobywa swoją czwartą bramkę i APN prowadzi 4-7
70’ Koniec spotkania: APN wygrywa z młodszymi kolegami 7-4

GÓRNIK ZABRZE (2003) – APN KNURÓW (2002) 4-7
Bramki dla APN: Jasiu Pawlik 4, Kacper Janowski, Adam Burliga, Jakub Janik.
Skład APN: Piekiełko – Nowak, D. Czempiel, Polak – Furs, Brosz, Burliga (K), Szczepanik – Pawlik, Janik, Janowski.
Zmiany: Szwagrzyk – Kowalczyk, Januszkiewicz, Wartecki.