Remis z „Cidrami”

19 lutego 2017
APN 2002

W kolejnym meczu w okresie przygotowawczym zespół z rocznika 2002 zremisował 2-2 z II-ligowym Ruchem Radzionków.

Spotkanie pokazało, jak istotna jest szeroka kadra zespołu, bowiem mimo sporej ilości kontuzji oraz nieobecności z przyczyn osobistych nasza drużyna spisała się bardzo dobrze z wyżej notowanym rywalem. W meczach sparingowych wynik jest najmniej ważny, tak samo było i w tym meczu.

„Cidry” w pierwszych minutach dominowały na boisku i mogły prowadzić nawet trzema bramkami. Na prowadzenie wyszli jednak Akademicy, gdy doskonałe podanie Adama Burligi wykorzystał Jakub Janik. Nasz zespół z prowadzenia cieszył się bardzo krótko, bo minutę później już było 1-1, a po kolejnych 5 minutach 1-2.

Zawodnicy APN walczyli do końca i w ostatnich minutach dzięki trafieniu Jasia Pawlika zremisowali 2-2 – relacjonuje trener Dawid Dybcio.

APN KNURÓW – UKS RUCH RADZIONKÓW 2-2

32′ 1-0 JAKUB JANIK ( asysta Adam Burliga)
33′ 1-1
36′ 1-2
55′ 2-2 JASIU PAWLIK

APN: D. PIEKIEŁKO – P. NOWAK, D. CZEMPIEL, M. LEBIODZIK, SZ. JANUSZKIEWICZ – M. WARTECKI, K. POLAK, A. BURLIGA (k), K. JANOWSKI – J. JANIK, J. PAWLIK.
ZMIANY: D. SZWAGRZYK, D. LEWANDOWSKI – K. BRASZCZOK, S. KOWALCZYK.

W najbliższym tygodniu rocznik 2002 rozegra dwa spotkania towarzyskie: we wtorek z MKS-em SOŚNICOWICE oraz w weekend z GÓRNIKIEM ZABRZE S.S.A. (dzień i godzina do ustalenia).