Piast okazał się lepszy

15 września 2016
APN 2003

Drugim rywalem podopiecznych Michała Grodonia w nowym sezonie ligowym był Piast Gliwice. Naszej drużynie nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa.

Choć rywale byli w naszym zasięgu i mogliśmy walczyć o korzystniejszy rezultat to do przerwy przegrywaliśmy 0-2 – relacjonuje trener Michał Grodoń. – Pierwszą bramkę straciliśmy po rzucie karnym, kiedy dopuściliśmy się faulu w pozornie niegroźnej sytuacji. Drugi gol padł w sytuacji, kiedy napastnik gości wykorzystał moment zawahania naszych defensorów i w pojedynku jeden na jeden pokonał Szymona Kaliszewskiego.
W przerwie nastawialiśmy się na walkę do końca spotkania oraz odwrócenie losów meczu, jednak w drugiej odsłonie gliwiczanie zdominowali nas i nie pozwolili na zbyt wiele.

Graliśmy bardzo nerwowo, brakowało uspokojenia gry, a wybijane piłki padały łupem zawodników Piasta.

W końcówce spotkania przyjezdni podwyższyli na 0-3 i takim wynikiem mecz się zakończył.

Choć chęci i zapału z naszej strony nie brakowało to zbytnia nerwowość, brak opanowania w rozegraniu piłki i niepotrzebne przewinienia wzięły górę przez co pozwoliliśmy rywalom na przejęcie kontroli nad meczem.

Mamy niewiele czasu na poprawienie błędów, jednak już w sobotę będziemy musieli wprowadzić odpowiednie korekty i w pojedynku z Ruchem Radzionków pokazać się z jak najlepszej strony.

APN Knurów – Piast Gliwice 0:3

Skład APN: Sz. Kaliszewski, D. Jakubowski, J. Krawczyński, M. Czub, O. Famuła, D. Szkatuła, K. Guzera, K. Imiołek, T. Fijołek, J. Szczepanik, D. Andrzejczyk, M. Żylski, E. Piszczek, E. Kosztowny, B. Surówka, J. Ostałowski, Sz. Soberka, P. Lehmann.