Zwycięstwo w ostatnim sparingu

24 sierpnia 2016
APN 2002

W ostatnim meczu sparingowym zawodnicy rocznika 2002 pokonali starszych kolegów z Gliwic. Mecz rozegrano w Knurowie w wymiarze 3 x 25 minut.

Początek spotkania pokazał, że nie będzie to łatwy sparing. Zawodnicy z Gliwic prezentowali się lepiej pod względem fizycznym i na każdym kroku to wykorzystywali – relacjonuje trener Dawid Dybcio. – Z upływem minut Akademicy coraz śmielej atakowali i dochodzili do groźnych sytuacji strzeleckich.
W 22 minucie Michał Jasiński wykorzystał sytuację sam na sam i I część skończyła naszym prowadzeniem.
W II części gra już była bardziej wyrównana, ale to nasi zawodnicy zdobywali bramki. Najpierw w 38 minucie Jakub Janik wykorzystał podanie Michała Jasińskiego i podwyższył na 2-0, a w 43 minucie prawdziwe „wejście smoka” zaliczył Wojtek Jasiński zdobywając bramkę na 3-0. Takim wynikiem zakończyła się II część.
Trzecią rozpoczęli goście i już w 12 sekundzie nasza drużyna zdobyła czwartego gola, a strzelcem bramki był Jakub Janik, czyli popularny „Janek”.
Wynik 4-0 troszkę uśpił czujność naszej defensywy i straciliśmy gola, jednak odpowiedź jest błyskawiczna i Michał Jasiński zdobył swoją drugą bramkę w meczu.
W ostatnich 10 minutach zawodnicy z Gliwic wykorzystali nasze indywidualne błędy i zdobyli dwie bramki.
Ostateczny wynik meczu to 5-3 dla Akademików.

APN KNURÓW – AP GLIWICE 5-3
Bramki dla APN: Michał Jasiński 2, Jakub Janik 2, Wojtek Jasiński.
Skład APN: Szwagrzyk- Brosz, Czempiel D., Szaruga, Polak – Jasiński M., Burliga (K), Jakubowski, Szczepanik – Janik, Spyra.
Zmiany: Lewandowski, Bukarew, Brągiel – Barszcz, Januszkiewicz, Jasiński W., Lebiodzik.