7:0 i mecz przerwany

15 czerwca 2016
APN 2003

W 12 kolejce rozgrywek III ligi młodzików Akademicy wybrali się do sąsiednich Gliwic, by o kolejne punkty walczyć w meczu z ŁTS-em Łabędy.

Byliśmy faworytem choć drużyna gospodarzy udowodniła już w tym sezonie, że potrafi sprawić niespodziankę, chociażby wygrywając z drużyną Juventusu Piekary Śląskie – mówi nasz trener Michał Grodoń. – Do spotkania podeszliśmy bardzo skoncentrowani, udało nam się narzucić swoje warunki gry i dobrym pressingiem zmuszać rywali do błędów.
Dzięki temu już po 2 minutach prowadziliśmy 2:0 po golach Kacpra Guzery i Mateusza Żylskiego. W kolejnych minutach stworzyliśmy sobie kilka sytuacji bramkowych, bardzo dobrze funkcjonował nasz atak pozycyjny dzięki czemu wprowadzaliśmy sporo zamieszania w szykach obronnych ŁTS-u.
W 22 minucie ponownie bramkę zdobył „Guzerka”, a kilka minut później indywidualną akcją popisał się nasz środkowy obrońca Dominik Jakubowski, który przedryblował przeciwników od środka boiska i mierzonym strzałem podwyższył na 4:0.

Jeszcze przed przerwą szansę na strzelenie bramki miał Tymon Fijołek, jednak jego strzał ręką zatrzymał obrońca gospodarzy, za co sędzia podyktował rzut karny, który na piąte trafienie dla APN-u bezbłędnie zamienił Kacper Imiołek.
W drugiej odsłonie jeszcze mocniej zaatakowaliśmy przeciwników co skutkowało błyskotliwymi akcjami i kolejnymi okazjami na podwyższenie wyniku. W 33 minucie drugiego gola w tym spotkaniu zdobył „Żyłka”, a w 26 minucie po świetnym rozegraniu piłki w środku pola przez „Guzerkę” i Kacpra Imiołka, piłka trafiła pod nogi Tymona, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Przy wyniku 0:7 boisko z powodu kontuzji opuściło dwóch zawodników ŁTS-u i w związku z brakiem zawodników rezerwowych sędzia był zmuszony zakończyć mecz z uwagi na niewystarczającą liczbę graczy ŁTS-u na boisku.

Apetyt w tym meczu z pewnością był większy, jednak liczba zdobytych bramek nie jest kwestią priorytetową. Ważne, że zwyciężyliśmy w tym meczu ponieważ jak wiemy, do potencjalnie łatwego spotkania najtrudniej się zmotywować. Akademicy podeszli do tego pojedynku bardzo profesjonalnie i wykonali swoje zadanie wzorowo. Teraz przed nami kolejna choć nie ostatnia przeszkoda do pokonania, albowiem już w piątek w meczu wyjazdowym zmierzymy się z Polonią Bytom. Początek tego spotkania o godz. 17:00.

ŁTS Łabędy – APN Knurów 0:7 (mecz zakończony przed upływem czasu ze względu na zdekompletowanie drużyny ŁTS-u)