9:0 rocznika 2003

8 maja 2016
APN 2003

5 kolejka rozgrywek III ligi już za nami. W tej fazie podejmowaliśmy ŁTS Łabędy.

Przed tym spotkaniem uczulaliśmy naszych zawodników, że nie możemy lekceważyć żadnego przeciwnika, jednak właśnie pod kątem mentalnym ten mecz miał być dla nas prawdziwym sprawdzianem – mówi trener Michał Grodoń. – Akademicy szybko rozwiali wszelkie wątpliwości, pokazując duże zaangażowanie i świetną współpracę. Już w kilku pierwszych minutach oddaliśmy sporo strzałów na bramkę, byliśmy agresywni w odbiorze piłki, skupieni i zdeterminowani. Wykazaliśmy się sporą cierpliwością i mądrością w rozegraniu piłki. Na prawym skrzydle prawdziwy popis dał „Szczepan”, sprawiał obrońcom bardzo dużo problemów, wygrywał sporo pojedynków i dogrywał do partnerów z ataku. Właśnie po takich sytuacjach 3 razy trafiliśmy do bramki rywali, a asysty „Szczepana” bezbłędnie wykorzystał Bartek Kokoszka, który po 21 minutach skompletował hattricka. Minutę później ten sam zawodnik czwarty raz wpisał się na listę strzelców po podaniu Kacpra Guzery. Po tych trafieniach poszliśmy za ciosem i w 23 minucie głową strzela Kacper Imiołek podwyższając na 5-0.

W drugiej połowie nadal przeważaliśmy i konsekwentnie nadawaliśmy tempo grze. Nasi defensorzy wykazali się dużym spokojem, sprawnie współpracując z Kacprem Imiołkiem i Kacprem Guzerą w środku pola. W 32 minucie „Guzerka” był faulowany w polu karnym rywali. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i podwyższył na 6-0. W 34 minucie błyskotliwą akcją na skrzydle popisał się „Żyłka”, dogrywał wzdłuż bramki do Tymona Fijołka, który sfinalizował akcję 7 trafieniem.

W 45 minucie drugą bramkę w tym meczu strzelił Kacper Imiołek, zaś w 59 minucie wynik meczu na 9-0 ustalił po indywidualnej akcji „Guzerka”.

Podsumowując, zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, nastawienie mentalne i podejście do meczu całej drużyny zasługuje na szczególne uznanie. Od początku do końca nie pozostawiliśmy wątpliwości, że to właśnie nam należą się 3 punkty. Wyróżnienie należy się wszystkim bez wyjątków. Cieszy postawa naszych zmienników, którzy wchodząc na plac gry pokazali wysoką jakość piłkarską.

Najbliższa okazja do ponownego zaprezentowania swoich możliwości już niebawem. W najbliższy piątek podejmiemy Polonię Bytom, która świetnie spisuje się w tegorocznych rozgrywkach. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wsparcia Akademików gorącym dopingiem.

APN – ŁTS Łabędy 9:0

Bramki: 8′ Kokoszka (asysta Szczepanik), 13′ Kokoszka (asysta Szczepanik), 21′ Kokoszka (asysta Szczepanik), 22′ Kokoszka (asysta Guzera), 23′ Imiołek (asysta Kokoszka), 32′ Guzera (rzut karny), 34′ Fijołek (asysta Żylski), 45′ Imiołek (asysta Szczepanik), 59′ Guzera.

Skład APN: Sz. Kaliszewski (c), K. Imiołek, D. Jakubowski, O. Famuła, M. Olesiński, J. Szczepanik, K. Guzera, M. Żylski, T. Fijołek, B. Kokoszka, J. Szczepanik, E. Kosztowny, B. Surówka.

1 APN KNURÓW 5 15 5 0 0 25:2
2 TS POLONIA BYTOM 5 15 5 0 0 22:5
3 KF AKADEMIA PYSKOWICE 5 9 3 0 2 16:14
4 FUNDACJA PIŁKARSKA-SILESIA 5 9 3 0 2 11:10
5 KS CONCORDIA KNURÓW 5 6 2 0 3 17:11
6 GKS ANDALUZJA PIEKARY ŚLĄSKIE 5 3 1 0 4 8:18
7 KS MOSiR SPARTA ZABRZE 5 3 1 0 4 5:20