Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo

22 kwietnia 2016
APN 2003

W 3 kolejce Wojewódzkiej Ligi Młodzików podejmowaliśmy drużynę beniaminka – MOSiR Spartę Zabrze. I odnieśliśmy pewne zwycięstwo.

Przede wszystkim dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, ponieważ już w 3 minucie po składnej akcji całego zespołu prostopadłe podanie w pole karne posłał Kacper Guzera, do piłki doszedł Kuba Szczepanik i idealnym podaniem obsłużył Mateusza Żylskiego, który już po raz drugi w tym sezonie wpisał się na listę strzelców – relacjonuje trener Michał Grodoń. – Kilka minut później za sprawą Szczepana, po jednym z jego świetnych dynamicznych rajdów na skrzydle, wstrzelona w pole karne piłka odbiła się od obrońcy i wpada do bramki gości.

Po świetnych 10 minutach zbyt łatwo oddaliśmy pole przeciwnikom, przez co Sparta zaczęła coraz mocniej łapać „wiatr w żagle”. Po okresie słabszej gry, w końcówce pierwszej połowy wróciliśmy na właściwe tory. Kolejna akcja Szczepana na skrzydle, mocne dośrodkowanie sfinalizował Maciek Olesiński, który idealnie zamknął akcję z lewej strony i wpakował piłkę do bramki.

Po zmianie stron pewnie zmierzaliśmy do nakreślonego celu, nie pozwalając przyjezdnym na rozwinięcie skrzydeł. Kolejne ataki Akademików zatrzymywał jednak dobrze dysponowany bramkarz Sparty.

Czwarta bramka wisiała w powietrzu i tuż przed końcem meczu do prostopadłej piłki od Kacpra Guzery doszedł Żyłka, który mocnym precyzyjnym strzałem ustalił wynik spotkania na 4:0.

Gratulacje dla zespołu za solidną postawę i trzecie ligowe zwycięstwo. Musimy unikać statycznych momentów w trakcie spotkania oraz utrzymać koncentrację przez całe 60 minut. Chwilami brakowało nam również właściwej komunikacji. W najbliższym tygodniu skoncentrujemy się na przygotowaniu do kolejnego meczu, w którym już w piątek zmierzymy się na wyjeździe z drużyną Juventusu Piekary Śląskie.

APN – Sparta 4:0

Bramki: M. Żylski 3′, 58′, Szczepanik 9′, Olesiński 29′
Skład APN: Sz. Kaliszewski, D. Jakubowski, O. Famuła, M. Olesiński, K. Brosz, K. Imiołek, S. Szewczyk, K. Guzera, J. Szczepanik, M. Żylski, T. Fijołek, M. Szymanowicz, E. Kosztowny, J. Ostałowski, B. Surówka.

1 APN KNURÓW 3 9 3 0 0 12:1
2 TS POLONIA BYTOM 3 9 3 0 0 9:3
3 FUNDACJA PIŁKARSKA-SILESIA 3 9 3 0 0 9:3
4 KF AKADEMIA PYSKOWICE 3 6 2 0 1 9:7
5 KS MOSiR SPARTA ZABRZE 3 3 1 0 2 3:5