Nasz wychowanek zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski

6 lipca 2015
Nasz wychowanek zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski
APN 2002

Jak miał 7 lat ojciec chrzestny przyprowadził go na trening do naszej Akademii. Dzisiaj ma lat 17 i tuż przed wakacjami broniąc barw Górnika Zabrze zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski.

Mateusz Cybulski – bo to o nim mowa – tak wspomina swoje początki w APN:

– Zajęcia, na które trafiłem prowadził trener Marcin Brosz. Spodobały mi się i zacząłem na nie regularnie uczęszczać. Wszystkie lata spędzone w APN-ie były dla mnie fajnym przeżyciem. Prowadziło mnie kilku trenerów, ale najdłużej Mirosław Gmyz. To ten trener uczył mnie i moich kolegów podstaw piłki nożnej.

W APN-ie najczęściej grałem na lewej obronie. Później trenerzy ustawiali mnie na prawym bądź lewym skrzydle, gdzie gram do dzisiaj. 

Przygoda Mateusza z naszą Akademią trwała do końca szkoły podstawowej. Wtedy przeniósł się do MSPN-u Górnika Zabrze, a po zakończeniu nauki w gimnazjum trafił do Górnika Zabrze SSA.

W czasie wspomnianych na wstępie Mistrzostw Polski, Górnik Zabrze w pierwszym meczu przegrał 0:2 z Lechem Poznań, w kolejnym pokonał 2:1 Akademię Sportu Progres Kraków, której patronuje Jerzy Dudek. I wreszcie w ostatnim występie Górnik zwyciężył 4:1 Polonię Warszawa i sięgnął po tytuł wicemistrza Polski.

Gratulujemy!

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy