Udany rewanż

4 czerwca 2015
APN 2002
W rewanżowym meczu rocznika 2002 zespół prowadzony przez trenera Dawida Dybcio zwyciężył w derbach Knurowa 4:2 Concordię. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Concordia wygrała 3:0.
Jak na mecze derbowe przystało, w rewanżu nie brakowało emocji, walki i napięcia do ostatniego gwizdka sędziego.
– Brawa dla każdego z zawodników z osobna i całego zespołu – podsumowuje trener Dawid Dybcio. – Na odprawie przed meczem prosiłem zawodników, aby w tym ważnym pojedynku pokazali czego ich nauczyłem przez okres wspólnej pracy. Chłopcy wzięli to do siebie i pokazali, że stać ich na wiele. Mecz oglądało sporo kibiców, trenerów oraz rodziców i myślę, że każdy z nich po ostatnim gwizdku sędziego był zadowolony.
Na wyróżnienie zasługuje zdobywca dwóch decydujących bramek – Jasiu Pawlik, który mimo kontuzji wystąpił w tym spotkaniu i dał z siebie wszystko. Dziękujemy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Relacja minutowa:
3′ groźna akcja Concordii, świetnie broni Dominik Szwagrzyk
4′ szybka odpowiedź APN, jednak strzał Michała Jasińskiego niecelny
15′ groźny strzał Michała Jasińskiego
18′ w polu karnym faulowany zawodnik APN – gwizdek sędziego milczy
20′ 1-0 dla APN!!! Długa piłka Michała Jasińskiego do Jakuba Szczepanika, który wrzuca w pole karne. Paweł Szaruga zdobywa gola na 1-0!
29′ gol do szatni – niestety dla Concordii i do przerwy mamy 1-1
34′ groźna akcja Jasińskiego i Żylskiego
38′ Adam Burliga strzela tuż nad poprzeczką
40′ 1-2 dla Concordii
42′ indywidualna akcja Adama Burligi i jest 2-2!!!
45′ ładne długie podanie Wróbla do Szczepanika, jednak strzał niecelny
55′ 3-2!!! Świetne podanie Jakuba Wróbla wykorzystuję Jasiu Pawlik i APN prowadzi!
58′ rzut rożny dla APN, wrzuca Michał Jasiński, zgrywa Adam Burliga i Jasiu Pawlik zdobywa gola na 4-2!
60′ groźny strzał Wróbla
60′ sędzia dolicza 2 minuty
60′ + 2′ – koniec spotkania i zwycięstwo 4-2!
Skład APN: 12. Szwagrzyk – 17.Wróbel (K), 92. Szczepanik, 7. Jasiński, 45. Burliga, 5. Rybicki, 14. Lebiodzik, 10. Pawlik, 22. Żylski.
Zagrali również: 1. Piekiełko, 13. Rostkowski, 99. Szaruga, 25. Szewczyk, 24. Czempiel, 19. Brosz, 15. Furs.
Trener: Dawid Dybcio
Kierownik: Robert Szczepanik
Skład Concordii: 12. Floriański, 13. Guzera, 4. Kubik Katarzyna (K), 11. Przybyła, 10. Wilk, 45. Jankowski, 9. Buczyński, 69. Zaboroś, 7. Ptolski, 17. Grzybowski, 20. Matuszek, 76. Roter, 15. Łowicki, 99. Erfrut,13. Szafrański, 24. Siniat.
Trener: Tomasz Nowosielski
Kierownik: Adam Przybyła