Młodzik D1 rocznik 2008: Zwycięstwo na inaugurację

23 marca 2021
Młodzik D1 rocznik 2008: Zwycięstwo na inaugurację
APN 2008

Akademicy z rocznika 2008 w poniedziałkowe popołudnie zainaugurowali rozgrywki ligowe. Na własnym terenie podejmowali zespół Promotor Zabrze.

Spotkanie podsumował trener Adrian Kasprzyk:

Mecz rozpoczęliśmy bardzo nerwowo i chaotycznie w efekcie czego pomimo przewagi w posiadaniu piłki nie potrafiliśmy wykreować dogodnych sytuacji. Z każdą minutą jednak nasza gra wyglądała coraz lepiej i do przerwy zdobyliśmy trzy bramki, z których wyróżnić należy tę drugą autorstwa Tomka Gemandera, oraz asystującego mu Kasjana Litwę, który wzorowym podaniem wykorzystał przestrzeń za plecami obrońców. Cieszy mnie to tym bardziej, bo ten element gry był przez nas często ćwiczony a chłopcy pokazali, że rozumieją grę i wykorzystują to w meczu.” 

„W tym roku do naszej kadry dołączyło dwóch perspektywicznych zawodników: Janek Szałapski oraz Wiktor Sałapatek. Janek który przyszedł do nas z Jedności Przyszowice dał poznać się jako pracowity chłopak z charakterystyką pozwalająca na tym etapie pełnić rolę zawodnika skrzydłowego natomiast Wiktor, który jest naszym wychowankiem po rocznym rozbracie z piłką i krótkim epizodzie w Concordii Knurów postawił zrobić krok do przodu i kontynuować piłkarską przygodę w naszej drużynie. Obaj zawodnicy rozegrali dobre zawody i pokazali, że w perspektywie czasu będą dobrym wzmocnieniem” – dodaje trener Adrian

I kolejka IV LO Młodzik D1:

APN Knurów 3:0 Promotor Zabrze

Bramki zdobywali:

7’ Marcinowski M

17’ Gemander T (as. Litwa K)

23’ Grzyb Ł (as. Jazowy A)

trener: Adrian Kasprzyk

II trener: Damian Piekiełko

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy