U13- Młodzik D1 (rocznik 2️⃣0️⃣0️⃣8️⃣): Podsumowanie roku 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣

28 grudnia 2020
U13- Młodzik D1 (rocznik 2️⃣0️⃣0️⃣8️⃣): Podsumowanie roku 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣
Galeria
 
Ciężki i wyjątkowy w naszym życiu 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ rok powoli dobiega końca, więc w kilku zdaniach podsumuje go Adrian Kasprzyk- trener naszych akademików:
 
💬„Niestety nie przepracowaliśmy tego roku w taki sposób jak planowaliśmy gdy tylko zakończyliśmy rok 2019, pomimo że staraliśmy się nadrobić utracony czas spowodowany kwarantanną czy to narodową czy indywidualną nałożoną na poszczególnych zawodników z różnych powodów. W okresie gdy nasi chłopcy nie mogli opuszczać swoich domów oraz gdy boiska sportowe były zamknięte, spotykaliśmy się regularnie przed kamerką gdzie zgodnie z opracowanym planem treningowym pracowaliśmy nad zdolnościami motorycznymi na tyle, na ile pozwalały warunki w domach i mieszkaniach naszych zawodników. Oprócz tego drużyna dostała do wykonania zadania domowe również uwzględniające ćwiczenia techniczne z piłką, z których wysyłali filmiki w celu weryfikacji. Odbywaliśmy również luźne spotkania online, w których pracowaliśmy tylko teoretycznie a tematem przewodnim była nasza taktyka. Można powiedzieć, że przed powrotem na boisko zawodnicy otrzymali solidną dawkę wiedzy teoretycznej. Jak pokazał nam upływający czas, mogę powiedzieć że niektórzy zawodnicy potrzebowali tylko kilku wskazówek by na boisku bardzo dobrze wywiązywać się z roli taktycznej na swojej pozycji.
Wyjątkowo w tym roku nie odpoczywaliśmy w miesiącu lipcu tak jak mamy to w zwyczaju lecz trenowaliśmy, podobnie z kwestią obozu piłkarskiego na który również nie mogliśmy się udać z wiadomych przyczyn nad czym mocno jako trenerzy ubolewamy i zapewne zawodnicy również.
W okresie letnio-jesiennym przystąpiliśmy do rozgrywek ligowych organizowanych przez Podokręg Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej gdzie naszymi drużynami były zespoły:
Promotor Zabrze, Concordia Knurów, Toszecka Akademia Piłkarska, Wilki Wilcza oraz Jedność Przyszowice. Rozpoczęcie i przystąpienie do rozgrywek ligowych, które są nieodłącznym elementem procesu szkolenia piłkarskiego, było dla wszystkich naszych zawodników długo wyczekiwanym momentem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt odwołania rozgrywek wiosennych.
Rozgrywki zakończyliśmy na drugim miejscu, dwukrotnie ulegając drużynie z Zabrza, tylko jeden raz podzieliliśmy się punktami z przeciwnikiem (APN Toszek) natomiast w pozostałych meczach zgarnialiśmy komplet zwycięstw pokonując dwukrotnie klub z naszego miasta MKS Concordia, Wilki Wilcza oraz Jedność Przyszowice a także wygrywając na własnym boisku z przyjezdnymi z Toszka.
Bilans bramkowy w końcowym rozrachunku wynosił 49 BZ oraz 10 BS.
Cieszę się bardzo, że mogliśmy rozpocząć i ukończyć w pełni rozgrywki, co pozwalało nam na bieżąco kontrolować postępy, weryfikować pracę a także doskonalić model gry przenoszony z treningu na spotkanie z przeciwnikiem. Podsumowując miniony rok chciałbym wspomnieć o nowych zawodnikach którzy do nas dołączyli czyli Łukasz Murański, powracający po dłuższej przerwie Olek oraz trenujący z nami Janek, w imieniu swoim i zawodników również wyrażam głęboką nadzieję na szybki powrót do zdrowia i treningów Matiego Marcinowskiego. W drużynie witamy również Szymona Wdówkę oraz Krzysztofa Domagałę. Dziękuję również trenerowi Łukasz Poradaa oraz jego zawodnikom Oskarowi i Kamilowi, że chwilach zmożonej kwarantanny personalnej mogłem liczyć na wsparcie dodatkowych zawodników. Miejmy nadzieję, iż zgodnie z planem czyli 4 stycznia będziemy mogli znów spotkać się na zielonej a być może białej murawie i już bez przeszkód podążać w stronie upragnionego celu. Cały 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ rok był na dla nas wielką sinusoidą wydarzeń, nie mniej jednak jako jedno z takich największych związanych z naszą akademią chciałbym wymienić nawiązanie współpracy z Centrum Fizjoterapii Fizjofit z nową lokalizacją w Szczygłowicach. Cieszę się, że to właśnie specjaliści pracujący w naszym mieście będą opiekować się naszymi zawodnikami, a także my jako kadra szkoleniowa możemy czerpać wiedzę od specjalistów z FizjoFit.
 
Wyróżnienia za 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ rok otrzymali:
 
✅Najlepszy strzelec w drużynie: Kasjan Litwa 👏
✅Najlepszy wykonawca rzutów karnych: Szymon Wdówka 👏
✅Największy postęp w roku: Szymon Kołczyk 👏
✅Najszybszy zawodnik w drużynie (100m): Patryk Polak 👏
✅Najbardziej zdyscyplinowany zawodnik: Szymon Osada 👏
✅Najlepszy zawodnik w drużynie: Aleksander Jazowy oraz Nataniel Migdal👏
✅Odkrycie roku: Patryk Polak 👏
 
TOP 3 frekwencja w 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ roku:
 
1️⃣. Łukasz Grzyb (86%) 👏
2️⃣. Tomasz Gemander (83%) 👏
3️⃣. Bartosz Stępień (81%) 👏
 
Na sam koniec chciałbym również podziękować rodzicom, za współpracę oraz zaufanie jakim darzyli nasz zespół przez kolejne 12 miesięcy. 👏
Szczególne podziękowania również do zaprzyjaźnionych sponsorów naszej grupy tj. firmie SOLIDA Firma Budowlana z Panem Danielem Górką na czele, firmie Etrans Wózki Widłowe Właścicielce 777 Restauracja Pub Pani Izabeli Kowalskiej, firmie Alfa-System z koordynatorem Przemkiem Bojczukiem, oraz nowemu partnerowi a mianowicie PreZero Polska która w ramach współpracy obdarowała dwa roczniki, w tym nasz nowymi koszulkami. Dziękuję również w imieniu swoim i drużyny za pyszne paczki świąteczne ALDI Polska Szczególne podziękowania dla trenera Mateusz Boryga, oraz jego drużyny za sportową rywalizacje fair play na lokalnym podwórku, z którą mogliśmy się mierzyć dwukrotnie w rozgrywkach ligowych- cieszę się, że nasze mecze stoją na wysokim poziomie sportowym, to ważne w rywalizacji zawodników którzy dzielą ze sobą ławkę w szkole a popołudniu rywalizują w przeciwnych drużynach- życzymy powodzenia w realizacji planu szkoleniowego, i wszystkiego najlepszego w nowym roku❗️
Pragnę złożyć wszystkim kibicom naszych drużyn młodzieżowych, czytelnikom strony oraz przyjaciołom i partnerom, w nadchodzącym 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ roku dużo dużo cierpliwości, wiele radości i uśmiechu, a także zdrowia, oraz dostatecznej ilości czasu dla siebie i najbliższych❗️Wszystkiego dobrego❗️
 
 
 
 
Trenuj ⚽️Walcz 💪Zwyciężaj 🏆

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy