Wszyscy tworzymy Akademię – poznajmy się⚽️🥅‼ Przedstawiamy Trenera Łukasza Poradę 🔝⚽️👍

27 kwietnia 2020
Wszyscy tworzymy Akademię – poznajmy się⚽️🥅‼ Przedstawiamy Trenera Łukasza Poradę 🔝⚽️👍
Wiadomości APN

Wszyscy tworzymy Akademię – poznajmy się⚽️🥅
Przedstawiamy Trenera Łukasza Poradę 🔝⚽️👍

1️⃣ Imię i nazwisko: Łukasz Porada
2️⃣ Data urodzenia: 19.08.1992r
3️⃣ Oprócz piłki nożnej jazda na rowerze, podróże, historia.
4️⃣ Praca: Trener piłki nożnej, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP nr 1 w Knurowie

Kilka ciekawych pytań od zawodników i nie tylko 😉👉

1️⃣ Kto jest Pana idolem lub trenerem w piłce nożnej i dlaczego – pyta Mateusz
Kiedy miałem 8 lat zawsze byli nimi bramkarze Górnika Zabrze (Andrzej Bledzewski czy Piotr Lech).
Teraz z piłkarzy bardzo cenię Jakuba Błaszczykowskiego, dla mnie to był i będzie zawsze lider reprezentacji. Jest bardzo dobrym człowiekiem, a w trudnych momentach często to on na swoje barki brał ciężar gry.
Z trenerów bardzo podziwiam Jacka Magierę. Niesamowicie kompetentny trener z dobrą ręką do młodych zawodników.
2️⃣ Czy nasze umiejętności mogą się pogorszyć przez czas kwarantanny– pyta Karol
Oczywiście, że ta kwarantanna ma negatywny wpływ na wszystkie sfery. Mam nadzieję, że szybko się skończy i wszyscy spotkamy się zdrowi na zielonych boiskach.
3️⃣ Największy sukces trenerski – pyta Dawid
Mam nadzieję, że przede mną. Mógłbym tu wymieniać wiele wygranych turniejów, awansów czy innych sukcesów, lecz dla mnie największym z nich jest rozwój zawodników, których prowadzę. Widząc ,kiedy z treningu na trening rozwijamy się w dobrym kierunku, a umiejętności rosną, co jest widoczne w meczach. To uważam to za mój największy sukces.
4️⃣ Jakie mam mocne strony a nad jakimi muszę mocno pracować– pyta Wiktor
Wiktor, na pewno masz duży zmysł do strzelania bramek, często znajdujesz się tam gdzie spada piłka w polu karnym. Twoją mocną stroną jest technika, lubisz w meczu zejść po piłkę i dobrze ją rozegrać kolegom. O słabszych stronach porozmawiamy w cztery oczy bo przeciwnicy czytają 😉
5️⃣ Co Trener słyszał o naszej grupie zanim ją przejął I czy były jakieś obawy? – pyta Marcel
Przed objęciem zespołu oglądałem trzy mecze drużyny, wielu zawodników, szczególnie jeden wywarł na mnie duże wrażenie. Ciężko jest przejąć grupę pracującą wcześniej z innymi trenerami, ponieważ każdy ma swoje zasady pracy i osobny warsztat. Obawy są zawsze, ale jest to też ogromne wyzwanie. Było to dla mnie coś nowego, gdyż poprzedni zespól prowadziłem od początku przez 5 lat. Chciałem się podjąć tego zadania i podjąłem dobrą decyzję.
6️⃣ O czym marzy trener– pyta Oskar
Aby moi najbliżsi byli zawsze zdrowi i szczęśliwi.
7️⃣ Ile czasu Pan jest już trenerem piłki nożnej – pyta Paweł
Trenerem zacząłem być dosyć szybko ,bo już w wieku 18 lat, czyli w tym roku pękło mi okrągłe 10 lat.
8️⃣ Najlepsze wspomnienie, chwila związana z APN
Mam nadzieję, że takie również przede mną, ale do głowy przychodzi mi turniej API CUP w Zakopanem. Wygrany mecz z Piastem na ich terenie 3:2 również zapadł mi w pamięci. Myślę, że zagraniczne turnieje, na które będziemy jeździć na pewno zapadną nam w pamięci .
9️⃣ Trenerem jakiej profesjonalnej drużyny chciałby Pan zostać w przyszłości – pyta David
 14 krotnego mistrza Polski z Zabrza.
🔟Dlaczego chciał pan zostać trenerem– pyta Bartek
 Będąc bramkarzem zawsze lubiłem podpowiadać kolegom z tyłu. Kiedy rozgrywam mecze – nawet w ligach środowiskowych bardzo nimi żyję, dużo mówię. Podczas studiów zostałem w Ekstraklasie Futsalu asystentem trenera Rafała Jarzmika. Już wtedy podobała mi się ta rola. Studia umocniły mnie w tej decyzji.
1️⃣1️⃣ Dlaczego Pan lubi piłkę nożną – pyta Ksawery
Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie . Kiedy miałem 6 lat, mój tata zabrał mnie na pierwszy mecz Górnika Zabrze z Amicą Wronki. Od tej chwili zaczęła się moja przygoda z piłką jako kibica. Potem już całe dnie spędzałem z piłką przy nodze na podwórku. W domu też w telewizji cały czas oglądaliśmy programy sportowe. Praktycznie od dziecka byłem nią zafascynowany. Ogólnie większe grono moich przyjaciół związane jest z futbolem. Piłka to coś więcej dla mnie, odnajduję się w niej. Łatwiej mi przez nią nawiązywać kontakty, bo o czym lepiej nie porozmawiać z kimś, jak nie o piłce nożnej. Całe życie pod nią podporządkowane. Tylko piłka
1️⃣2️⃣ Czy trener ma jakiś patent by zostać w przyszłości takim trenerem jakim jest obecnie, czyli jednym z najlepszych… – pyta Filip
Bardzo dziękuję Filip za miłe słowa. To tylko może mnie motywować do jeszcze lepszej pracy z Wami. Zawsze się kieruję słowami : pokora i ciężka praca – to bardzo pomaga.
1️⃣3️⃣Czy trener żałuje, że przeszedł z Gwarka Zabrze do APN-u i objął naszą drużynę – pyta Kamil
Gwarek zawsze będzie zajmował szczególne miejsce w moim sercu. Pięć lat spędzonych tam na pewno odcisnęło duże piętno na mnie i bardzo dużo mnie nauczyło w byciu trenerem. Uważam, że dla starszych zawodników ze szkoły średniej to dobre miejsce. Czy żałuję? Nie. Rozstanie było trudne ,ale teraz prowadzę nowy, utalentowany zespół ,w który angażuję się całkowicie i patrzę tylko w przyszłość pozytywnie z APN 2009. Nasz zespół ,na tym etapie ma większy potencjał do odnoszenia sukcesów niż poprzedni. Zmiana jak najbardziej na plus.
1️⃣4️⃣ Pytanie do trenera: Ulubiona drużyna – Pyta Bartek
Oczywiście, że Górnik Zabrze.
1️⃣5️⃣ Dlaczego postanowił trener grać w piłkę nożną – pyta Alan
Jak już pisałem wyżej od dziecka towarzyszyła mi piłka nożna. Gdybym jeszcze raz się urodził również bym w nią grał i był z nią związany.
1️⃣6️⃣Gdybyś mógł cofnąć czas to– pyta APEK
Jeszcze raz chciałbym zagrać mecz z AP Team II Gliwice… oczywiście żartuję. Jestem tego zdania, że przypadki są tylko w języku polskim, a wszystko co się toczy ma z góry nadany jakiś sens i po coś się dzieje w moim życiu. Niczego bym nie cofnął.
1️⃣7️⃣ Dlaczego trener nie gra w piłkę nożną zawodowo – pyta Piotrek
W sezonie 2011/2012 wraz z zespołem, w którym grałem udało nam się awansować z I ligi do ekstraklasy futsalu, byłem pełen wiary i nadziei, że wszystkie moje marzenia się spełniają. Niestety wtedy wystąpiły u mnie spore problemy z sercem i musiałem zawiesić swoją przygodę.
1️⃣8️⃣ Która liga Europejska jest Trenera zdaniem najlepsza I proszę podać TOP 3 tej Ligii. –pyta trener Dybcio
Dla mnie zawsze była to Premier League. Dosyć interesuję się angielską piłką. Tym bardziej teraz, kiedy pracują tam tacy trenerzy jak Klopp, Guardiola, Mourinho, Ancelotti. TOP tej ligi to zdecydowanie teraz Liverpool i Manchester City, a jak pyta trener Dybcio to muszę dodać do tej trójki Chelsea 😉
1️⃣9️⃣ Który z meczy najlepszych zespołów świata utknął Trenerowi w pamięć. I dlaczego – pyta trener Dybcio
Lubię wracać do finału LM z 1999r, kiedy Manchester United pokonał Bayer bo kibicuję Czerwonym Diabłom. United wygrało 2:1, przegrywając ten mecz do 90 minuty. Kiedyś w biografii Fergusona czytałem, że w tym spotkaniu mówił do swoich asystentów w 85 minucie, że na pewno strzelimy jeszcze dwa gole. Nie bez powodu jest bossem tego klubu. I najlepszym trenerem chyba w historii.

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy