Pomóżmy Ani

25 lutego 2020
Pomóżmy Ani
Wiadomości APN

Nasza koleżanka Ania przed trzema laty zaczęła mieć problemy z widzeniem. Praktycznie z dnia na dzień widziała coraz gorzej i słabiej. Pół roku trwała diagnostyka, szukanie odpowiednich lekarzy itd. W listopadzie 2017 roku Ania trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie została zdiagnozowana i przyłączona do dwuletniego badania klinicznego. Rozpoznana choroba to NEUROPATIA LEBERA. Lek jaki przyjmowała, to RAXONE (Intebenon 150 mg).

Po rocznej kuracji nastąpiła poprawa: z czterech metrów Ania jest w stanie przeczytać prawie wszystkie litery z tablicy okulistycznej – bez dwóch ostatnich linijek. Jest to ogromny sukces, bo przystępując do programu nie widziała nawet samej tablicy … Niestety, w listopadzie 2019 r. program zakończył się i Ania została bez leku. W grudniu 2019 r. został wysłany wniosek do Ministerstwa Zdrowia o import docelowy leku i jego refundację. Niestety Minister Zdrowia nie wyraził zgody na refundacje leku, a lek kosztuje 17 tys. zł miesięcznie, co przekracza możliwości finansowe nie tylko Ani, ale jej rodziny i grona bliskich znajomych. Dwuletnia kuracja to kwota sięgająca 600 000 zł.

Ania jest mamą 10 letniej córeczki, której marzeniem jest aby jej Mama wybrała się z nią na wycieczkę rowerową, rolki, poczytała bajkę….

Dlatego w imieniu Ani prosimy o pomoc i wpłacanie środków na konto poprzez zbiórkę internetową, która ruszyła na stronie Fundacji siepomaga.

 

https://www.siepomaga.pl/wzrok-ani

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy