II LW D1: MUKP Dąbrowa Górnicza vs APN Knurów 1:2

27 maja 2019
APN 2006 GR. A

W niedzielę o godz: 11:00 akademicy rocznika 2006/2007 A, rozegrali na wyjeździe mecz 11 kolejki II ligi wojewódzkiej młodzików D1 grupa płn. (RW). Mecz zakończył się zwycięstwem APN 1:2.

Jak relacjonuje mecz trener Krzysztof Nieradzik – Od początku spotkania mieliśmy plan na ten mecz i udało się go zrealizować. Od pierwszych minut zagraliśmy wysokim pressingiem i w 10 minucie wyszliśmy na prowadzenie po strzele głową Stępnia i asyście Chrośnika zaznaczając tym swoją determinacją w dążeniu zwycięstwa.

Drugą odsłonę tego meczu rozpoczęliśmy podobnie. W 37 minucie na 0:2 trafia Lerch po asyście Stępnia, lecz w ostatnim kwadransie spotkania kilka groźnych kontr wyprowadzili gospodarze, ale świetnie między słupkami spisywał się Szymecki. W 52 minucie gospodarze strzelają bramkę kontaktową na 1:2. W doliczonym czasie gry świetną interwencją popisał się Adamus, który sparował piłkę na rzut rożny.

W całym spotkaniu byliśmy zespołem bardziej konkretnym w pełni zasługując na zwycięstwo – dodaje szkoleniowiec.
Zawodnikiem meczu był Kacper Stępień, który świetnie kreował grę w środku pola, ale na pochwałę zasłużył również Dawid Lerch swoją zaciętością i determinacją.

APN zagrał w składzie: Karol Szymecki, Szymon Adamus, Patryk Bajda, Szymon Szymczyk, Kacper Supłat, Bartosz Pyka, Kamil Mazurek, Dawid Lerch, Filip Kozak, Paweł Chrośnik, Dawid Cyganek, Szczepan Pacia, Eryk Maj, Oliver Mansfeld, Robert Latoska, Kacper Jatta, Kaper Stępień, Aleksander Rolewicz, trenerem Krzysztof Nieradzik, II trenerem Łukasz Chrośnik.