APN 2009: Pokazali „team spirit”

1 kwietnia 2019
APN 2009 GR. CZERWONA

W spotkaniu inaugurującym rozgrywki IV ligi okręgowej orlików E2 nasz zespół zmierzył się z AP Team Gliwice. Goście z Gliwic od początku meczu wysoko zawiesili nam poprzeczkę, ograniczając miejsce do rozgrywania ataków i krótko kryjąc. My dołożyliśmy błędy własne w defensywie oraz niedokładność podczas rozgrywania piłki, co spowodowało, że do przerwy goście zasłużenie prowadzili 2-4.

Po przerwie do głosu dochodzą Akademicy, którzy z całych sił starali się odrobić straty. Panowaliśmy na boisku i doprowadzamy do remisu 2-2. Kolejne minuty meczu… 5-5, 6-6 w 52 min.. Gol za gol, jednak przewaga na boisku oraz ilość sytuacji po stronie Akademików prowadzonych przez Karola Cieślara – zdecydowanie najlepszego zawodnika na boiska. Gra Karola w drugiej połowie natchnęła resztę drużyny i prezentowaliśmy się dużo lepiej jako zespół. Walka, nieustępliwość, przebojowość. Po raz kolejny też wyglądamy lepiej od przeciwnika pod kątem motorycznym, a jest szczególnie widoczne w drugiej połowie. W 57 minucie kolejna akcja Karola i bramka ( 4 w meczu) decydująca o naszym zwycięstwie. Mimo nerwowej końcówka wynik pozostaje już bez zmian a drużyna notuje pierwsze zwycięstwo na wiosnę. Brawo!

APN Knurów – AP Team Gliwice 7-6

Bramki: Cieślar 4, Michalak 2, Kopciuch

Skład: Benek, Krupa, Staszek, Kołodziej, Cwajna, Cieślar, Molak, Kopciuch, Michalak, Otremba, Nahibowicz, Kijas.

Plus meczu: Karol Cieślar

Drużynę w tym meczu pod nieobecność chorego trenera Pietraczyka poprowadził kierownik zespołu Damian Jakubowski, za co serdecznie dziękuję!