Poznańsko-knurowski dwumecz Orlików

24 marca 2019
Poznańsko-knurowski dwumecz Orlików
APN 2008 GR. CZERWONA

Poznański sprawdzian umiejętności zafundowali naszym akademikom zawodnicy wielkopolskiego klubu Koziołek, dla których przyjazd do Knurowa był swego rodzaju sparingowym przystankiem w drodze powrotnej z turnieju piłkarskiego w Ostravie. Punktualnie, w samo niedzielne południe zabrzmiał pierwszy gwizdek na dwóch boiskach równocześnie zlokalizowanych i umiejscowionych na boisku „średnim” na Kompleksie Boisk MOSiR przy ul. Ułanów 8.

Klub ze stolicy województwa Wielkopolskiego reprezentowała jedna drużyna z rocznika 2008 i jedna drużyna z rocznika 2009, natomiast po przeciwnej stronie stanęli podopieczni trenera Patryka Pietraczyka i trenera Adriana Kasprzyka, czyli grupy czerwone odpowiednio z rocznika 2009 i 2008. Świetna pogoda oraz przyjazna atmosfera pozwoliła rozegrać sparing o dość nietypowym wymiarze czasowym, bo aż 120 minutowym.
Wyniki obu spotkań po końcowym gwizdku były korzystniejsze dla naszych akademików, nie mniej jednak sparingom przyświecał inny cel.

Rocznik 2008:
APN Knurów 10-8 Koziołek Poznań
Trener Kasprzyk o meczu:
„Była to swego rodzaju próba generalna przed rozgrywkami ligowymi, do których przystąpimy już w najbliższy piątek. Śledząc media społecznościowe, spodziewałem się przyjazdu bardzo dobrej drużyny i tak też właśnie było. Postawa przyjezdnych zapewne mogła być inna, za co wielkie słowa uznania w kierunku naszych gości, którzy od piątku do niedzieli przebywali i rywalizowali w turnieju w Ostravie, który to na pewno kosztował ich mnóstwo sił. Sam mecz był dla mnie dobrym materiałem do oceny przepracowanego okresu zimowego, pokazał że przygotowanie motoryczne i techniczne, a zwłaszcza to pierwsze, u moich podopiecznych jest bardzo zróżnicowane, nie mniej jednak mam nadzieję iż wszystkim zgromadzonym podobały się składne akcje które potrafiliśmy sobie stworzyć, a także ładne bramki, które były ozdobą tego spotkania. Wielkie podziękowania dla rodziców za liczne przybycie i głośny doping a także gratulacje dla chłopców którzy wykazali się dużym zaangażowaniem„

Rocznik 2009:
APN 14-3 Koziołek Poznań

Komentarz trenera Pietraczyka:
„Wartościowy sparing w którym obie drużyny chciały grać i uczyć się piłki nożnej. Rozegraliśmy dobre spotkanie, choć wydaje mi się, że rywale byli nieco podmęczeni turniejem, który rozegrali w sobotę. Motorycznie byliśmy znacznie lepsi i stąd przez całe spotkanie mieliśmy przewagę.
Muszę  również zauważyć bardzo dobrą postawę moich zawodników, którym gratuluję występu. W wielu fragmentach gry przyjemnie było patrzeć dziś na rozgrywanie piłki i budowanie akcji. Myślę, że chłopcy rozwijają się i coraz lepiej rozumieją fundamenty gry nad którymi pracujemy na treningach. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk przed startującymi w przyszłym tygodniu meczami ligowymi. Podziękowania  dla zespołu Koziołek Poznań  za przyjazd do Knurowa i możliwość sportowej rywalizacji. „

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy