APN 2004: KS SPARTA ZABRZE – APN 0:2

20 maja 2018
APN 2004
Rocznik 2004 po cennym remisie z KS Bojków rozegrał zaległe spotkanie ze Spartą Zabrze – wiceliderem rozgrywek ligowych.
Od pierwszych minut Akademicy (do czego nas przyzwyczaili :)) ruszyli do ataku na bramkę przeciwnika. Pierwsza bramka padła po szybkiej kontrze w 12 min. M. Goczoł dostrzegł wbiegającego między obrońców Sparty Bartka Surówkę który wykorzystał okazję posyłając piłkę obok bramkarza przeciwnika i prowadzimy 1:0. Po zdobyciu bramki gra się wyrównała, gospodarze próbowali zagrozić naszej bramce lecz w tym dniu nasza defensywa z bramkarzem włącznie zagrała na medal nie dopuszczając przeciwnika do odrobienia straty bramkowej. Druga połowa była lustrzanym odbiciem pierwszej, akcja raz z jednej raz z drugiej strony. W 44 min. K. Klasa wzorowo przerywa akcję gospodarzy tuż przed naszym polem karnym długie podanie do O. Famuły, a ten decyduje się się na strzał z dystansu, piłka ociera się o jednego z obrońców gospodarzy i wpada do siatki tuż obok bezradnego bramkarza Sparty prowadzimy 2:0. Dwubramkowa przewaga pozwoliła Akademikom odetchnąć i rozgrywać spokojnie dalszą część spotkania. Ostatecznie do końca spotkania wynik nie uległ zmianie wygrywamy i zachowujemy fotel lidera. Po ciężkim tygodniu dwóch spotkaniach ligowych z najgroźniejszymi przeciwnikami przyszedł czas na mały odpoczynek od spotkań ligowych. Mamy czas podleczyć drobne urazy których nabawili się nasi zawodnicy w tych dwóch ciężkich spotkaniach.
Skład: D. Kowalczyk; K. Korzeniowski; K. Klasa; K.Mika; K. Ludwiczak; P. Gabor; Sz. Hołyński; K. Kremiec; Sz. Soberka; K. Kruk; Ł. Sokołowski; P. Kowalczyk; D. Wantulok; K. Bednarczyk; O. Famuła; B. Surówka; M. Goczoł