2 miejsce rocznika 2009 na „Gwiazda Cup 2018”

8 marca 2018
2 miejsce rocznika 2009 na „Gwiazda Cup 2018”
APN 2009

W niedzielny poranek zespół żaków złożony z chłopców z rocznika 2009 udał się na halowy turniej „Gwiazda Cup 2018”, by walczyć o puchar prezesa SR-S Gwiazda.

Trafiliśmy do grupy B, w której naszymi rywalami były drużyny o niezłych umiejętnościach. Nasz zespół w meczach grupowych uzyskał 9 punktów (3 wygrane i porażka) i z drugiego miejsca awansował do półfinału. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się ze zwycięzcą grupy A – Akademią Piłkarską Gliwice. Po bramkach Dawida Cwajny i Piotrka Kopeć wygrywamy i meldujemy się w finale, gdzie po raz kolejny zmierzymy się z pierwszym zespołem Gwiazdy. Był to swego rodzaju rewanż za grudniowy finał turnieju, który nasza Akademia organizowała w Knurowie. Tym razem po bardzo wyrównanym meczu i 15 minutach walki padł wynik 0-0 a o zwycięstwie w turnieju decydować miały rzuty karne. W nich po 3 kolejkach nadal remis! Dopiero po 5 kolejkach strzałów lepsi okazali się młodzi rudzianie. Jednak nie można zapomnieć o postawie naszego bramkarza Mateusza Benek, który wybronił dwa karne i to dzięki niemu cały czas była szansa na 1 miejsce. Jednak ostatecznie lepiej strzelali gracze Gwiazdy i to oni zasłużenie wygrali cały turniej.

„Dla moich zawodników był to wartościowy turniej. Trafiliśmy do mocnej grupy, a  każdy mecz był dla nas wyzwaniem, przez co rywalizacja była zacięta. Dzięki temu zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz rozegrania wielu minut pod duża presją przeciwnika. Dodatkowo dramaturgia meczu finałowego i emocje jakie towarzyszyły rzutom karnym będą dla zawodników ważną lekcją, która mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Utarło się powiedzenie, że „rzuty karne to loteria”. Mam nieco inne spojrzenie na ten element, ponieważ bardzo dobrych zawodników poznaje się po powtarzalności na bardzo wysokim poziomie i tym jak radzą sobie w maksymalnie stresujących sytuacjach… Gratulacje dla zawodników za zaangażowanie na boisku oraz zdobycie drugiego miejsca i kolejnych niezbędnych doświadczeń na początku ich piłkarskiej przygody – relacjonuje trener Pietraczyk.

W naszych szeregach tego dnia wyróżniał się Marcel Michalak, co zostało dostrzeżone również przez organizatorów turnieju. Nasz zawodnik został wybrany do najlepszej „piątki” (TOP5) turnieju odbierając tytuł najlepszego zawodnika, pamiątkową statuetkę i nagrodę indywidualną.

Zespół APN Knurów 2009 reprezentowali w Rudzie Śl: M. Benek, P. Szymecki, B. Staszek, B. Krupa, M. Michalak, P. Jatta, W. Molak, K. Kołodziej, D. Cwajna, P. Kopeć, P. Kopciuch

trener: Patryk Pietraczyk, kierownik: Damian Jakubowski

Wyniki meczów grupowych:

APN Knurów – UKS Sparta Katowice  2-1 (bramki: Jatta, Staszek)

APN Knurów – MKS Pogoń Ruda Śląska  1-0  (Cwajna)

APN Knurów – Gwiazda Ruda Śląska  0-3

APN Knurów – AKS Mikołów  2-0   (Michalak, Kopeć)

Półfinał: Akademia Piłkarska Gliwice – APN Knurów  1-2  (Cwajna, Kopeć)

Finał: Gwiazda Ruda Śląska – APN Knurów  0-0  (karne: 3-2)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Gwiazda I Ruda Śl.
  2. APN KNURÓW
  3. Akademia Piłkarska Gliwice
  4. AKS II Mikołów
  5. AKS I Mikołów
  6. Gwiazda II Ruda Śl.
  7. Sparta Katowice
  8. Orzeł Mokre
  9. Pogoń Ruda Śl.
  10. SMS Ruda Śl.

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy