Brąz rocznika 2007!

19 lutego 2018
APN 2006-2007

W niedzielę APN Knurów rocznik 2007 wziął udział w turnieju halowym organizowanym przez MKS Zaborze. W turnieju wzięło udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy, grając każde spotkanie 18 minut.

Grupa A: APN Knurów, Gwarek Ornontowice, KS Mydlice, MKS Zaborze II.

Grupa B: Gwarek Zabrze, MKS Zaborze I, Piliczanka Plica, MKS Zaborze III.

Wyniki spotkań APN w grupie:

Gwarek Ornontowice – APN Knurów 0:4 (bramki zdobyli: Maj, Marek, Mazurek, Latoska).

KS Mydlice – APN Knurów 1:1 (bramkę zdobył Smugaj).

APN Knurów – MKS Zaborze II 3:3 (bramki zdobyli: Marek , Maj, Mazurek).

Wyniki meczów półfinałowych:

Gwarek Zabrze – APN Knurów 1:0

MKS Zaborze I – Gwarek Ornontowice 0:3

Mecz o miejsce VII Piliczanka Pilica – MKS Zaborze II 3:1

Mecz o miejsce V KS Mydlice – MKS Zaborze III 2:0

Mecz o miejsce III APN Knurów – MKS Zaborze I 2:1 (bramki zdobyli: Mazurek, Maj).

Mecz o miejsce I Gwarek Zabrze – Gwarek Ornontowice 1:1 (karne 3:2)

8.MKS Zaborze II

W konkursie podbijania piłki przez 30 sekund najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Chrośnik z 46 podbiciami futbolówki. Jak relacjonuje trener APN Krzysztof Nieradzik – ten turniej pokazał że piłka nożna jest nieprzewidywalna i przewrotna. Bardzo cieszymy się z wywalczonego brązu, choć z przebiegu spotkań myśleliśmy, że zagramy o złoto. Mecz o III miejsce był dramaturgią, ponieważ bramkarz Szymon Adamus otrzymał od arbitra czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką przed polem karnym i musieliśmy zagrać w osłabieniu przegrywając 0:1. Akademicy zagrali z zębem do końca tego spotkania bo w 14 minucie meczu na listę strzelców wpisał się Eryk Maj, a 3 sekundy do końcowej syreny Kamil Mazurek ustalając wynik meczu na 2:1. Radość oraz łzy zawodników niemal każdym meczu, wiele emocji, oraz wielkie brawa od rodziców z trybun za walkę do końca tak w można powiedzieć w skrócie o tym turnieju – dodaje trener. Akademicy zagrali w składzie: Szymon Adamus, Oliver Mansfeld (C), Paweł Chrośnik, Eryk Maj, Tomek Smugaj, Dominik Marek, Kamil Mazurek oraz Robert Latoska, trenerem Krzysztof Nieradzik, II trener Łukasz Chrośnik, kierownik zespołu Dawid Kołodziej.