APN 2008: Pożyteczny turniej w Zduńskiej Woli

2 grudnia 2017
APN 2008: Pożyteczny turniej w Zduńskiej Woli
APN 2008 GR. BIAŁA

Kilka tygodni temu grupa rocznika 2008 pod wodzą trenera Adriana Kasprzyka wzięła udział w turnieju organizowanym przez Klub sportowy MGUKS Pogoń Zduńska Wola, który mieści się w woj. Łódzkim.

W zmaganiach, które trwały dwa dni (25-26 listopada) udział wzięło 12 drużyn z całej Polski, a sam turniej nosił nazwę „Ponadregionalny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Pogoń CUP””.

W pierwszej fazie turnieju, która odbywała się w sobote, drużyny podzielone zostały na dwie grupy, po 6 zespołów. Były to rozgrywki eliminacyjne.

Legia Soccer School Grójec 2-0 APN Knurów

Niestety, sobota nie była dla nas łaskawym dniem. W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z jedną ze szkółek Warszawskiej Legii. Większą część tego meczu spędziliśmy pod bramką rywala, lecz zabrakło nam troszkę szczęścia, by umieścić piłkę w bramce. Bardzo dobrze spisywał się bramkarz drużyny „wojskowych”, który wielokrotnie wychodził zwycięsko z pojedynków z moimi zawodnikami. Gdy zegar zaczynał odliczać 3 ostatnie minuty, przeciwnik wypracował dwa groźne kontrataki, które wykończył wpakowaniem piłki do bramki, strzeżonej przez Karola Gramalę.

Pogoń Zduńska Wola I 1-0 APN Knurów

W kolejnym meczu podejmowaliśmy drużynę gospodarzy, która dała nam lekcję dobrego futbolu, choć w tym przypadku można śmiało powiedzieć „futsalu”. Miejscowa drużyna szybko objęła prowadzenie, i do końca meczu kontrolowała i prowadziła grę na boisku. Ani my, ani przeciwnik nie stworzyliśmy sobie więcej sytuacji do zdobycia gola, gdyż gra toczyła się głównie w środku pola.

APN Knurów 1-1 Talencik Radom

Naszym trzecim przeciwnikiem był Talencik Radom, który zajmował pozycję lidera naszej grupy po dwóch zwycięstwach, (m.in. 2:0 z Legią). Mecz zakończył się remisem 1:1. Był to wynik sprawiedliwy, a wywalczony punkt z tak dobrym rywalem dał nam nadzieję na kolejne spotkania. Warto nadmienić, iż Talencik wygrał wszystkie pozostałe spotkania w gr. „A” i zajął 1 miejsce w pierwszym dniu zawodów. Bramkę dla akademików zdobył Olek Jazowy.

APN Knurów 1-2 RAP Radomsko

Podbudowani ciężko wywalczonym punktem, troszkę zmęczeni ale dalej głodni gry, wyszliśmy na parkiet i rozegraliśmy kolejne dobre spotkanie przeciwko kolejnej drużynie z woj. łódzkiego czyli RAP Radomsko. Tym razem to nam udało się objąć prowadzenie tuż po rozpoczęciu spotkania, lecz chwilę później inicjatywę przejął przeciwnik zdobywając dwie bramki. Bramkę dla akademików zdobył Igor Soberka.

LKS Wielkopolska Komorniki 0-0 APN Knurów

Po raz ostatni pierwszego dnia zmierzyliśmy się z LKS Wielkopolska Komorniki.
Mimo, iż nasza akademia dłużej utrzymywała się przy piłce, nie potrafiliśmy stworzyć sobie konkretnej sytuacji, dzięki której wyszlibysmy na prowadzenie. Całkowicie bezrobotny w tym meczu był nasz bramkarz Karol. Spotkanie zakończło się bezbramkowym remisem.

WYNIKI MECZÓW GRUPOWYCH:
GRUPA „A”
Pogoń I Zduńska Wola – LKS Wielkopolska Komorniki 3:0
APN Knurów – Legia Soccer Grójec 0:2
RAP Radomsko – Talencik Radom 0:2
Pogoń I Zduńska Wola – APN Knurów 1:0
LKS Wielkopolska Komorniki – RAP Radomsko 1:4
Legia Soccer Grójec – Talencik Radom 0:2
Pogoń I Zduńska Wola – RAP Radomsko 1:0
LKS Wielkopolska Komorniki – Legia Soccer Grójec 4:0
APN Knurów – Talencik Radom 1:1
Pogoń I Zduńska Wola – Legia Soccer Grójec 5:0
LKS Wielkopolska Komorniki – Talencik Radom 0:1
APN Knurów – RAP Radomsko 1:2
Pogoń I Zduńska Wola – Talencik Radom 1:2
LKS Wielkopolska Komorniki – APN Knurów 0:0
Legia Soccer Grójec – RAP Radomsko 0:2

KOŃCOWA TABELA GRUPY „A”
1. Talencik Radom 13 pkt. bramki 8:2
2. Pogoń I Zduńska Wola 12 pkt. bramki 11:2
3. RAP Radomsko 9 pkt. bramki 8:5
4. LKS Komorniki Wielkopolska 4 pkt. bramki 5:8
5. Legia Soccer Grójec 3 pkt. bramki 2:13
6. APN Knurów 2 pkt. bramki 2:6

GRUPA „B”
Pogoń II Zduńska Wola – WAP Wolbrom 0:1
Fottball Academy Leszno – Unia Oświęcim 0:2
Włókniarz Pabianice – UKS Gryf Świdnica 1:0
Pogoń II Zduńska Wola – Fottball Academy Leszno 0:0
WAP Wolbrom – Włókniarz Pabianice 1:1
Unia Oświęcim – UKS Gryf Świdnica 2:0
Pogoń II Zduńska Wola – Włókniarz Pabianice 0:3
WAP Wolbrom – Unia Oświęcim 1:1
Fottball Academy Leszno – UKS Gryf Świdnica 7:0
Pogoń II Zduńska Wola – Unia Oświęcim 1:5
WAP Wolbrom – UKS Gryf Świdnica 0:1
Fottball Academy Leszno – Włókniarz Pabianice 0:0
Pogoń II Zduńska Wola – UKS Gryf Świdnica 1:0
WAP Wolbrom – Fottball Academy Leszno 1:5
Unia Oświęcim – Włókniarz Pabianice 2:0

KOŃCOWA TABELA GRUPY „B”
1. Unia Oświęcim 10 pkt. bramki 12:2
2. Fottball Academy Leszno 8 pkt. bramki 12:3
3. Włókniarz Pabianice 8 pkt. bramki 5:3
4. WAP Wolbrom 5 pkt. bramki 4:8
5. Pogoń II Zduńska Wola 4 pkt. bramki 2:9
6. UKS Gryf Świdnica 3 pkt. bramki 1:11

Po zakończeniu sobotnich spotkań, udaliśmy się do Domu Pielgrzyma, który był naszym miejscem noclegowym. O godz. 18 udaliśmy się do Kościoła, gdzie wzieliśmy wszyscy udział we Mszy Św. Następnie już tylko kolacja no i upragniony sen.

Niedzielę rozpoczynamy od spakowania oraz wymeldowania się z Pensjonatu.

APN Knurów 2:0 Pogoń Zduńska Wola II

Przed nami ciężki dzień, dlatego do brzucha każdego z nas trafia spora porcja pysznego śniadania z Baru Mlecznego w Zduńskiej Woli. Wyspani i głodni, ale już tylko kolejnych meczy, wyruszamy na halę. O godz. 11:30 wychodzimy na mecz z drużyną, która zajęła 5 miejsce w gr. „B” czyli drugą drużyną gospodarzy. Pokazujemy się z bardzo dobrej strony dzięki czemu wygrywamy 2:0. Bramki dla APN zdobyli Igor oraz Olek.

Przeciwnikiem, z którym zakończyliśmy udział w turnieju była drużyna, z którą mierzyliśmy się jako pierwszą. Porażka ze szkółką Legii w pierwszym meczu, była dla nas ogromną dawką motywacji przed rewanżem. Cały mecz można powiedzieć rozegrał się dopiero w 5 ostatnich minutach tego pojedynku. Najpierw po rzucie rożnym Legioniści wyszli na prowadzenie w 11 minucie a już 30 sekund później świetnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego na własnej połowie, piłkę do bramki skierował Patryk Polak.

Gdy do końca pozostało 60 sekund, przeciwnik wykorzystał nasz błąd w obronie, i ponownie objął prowadzenie. To co rozegrało się później… na długo pozostanie w pamięci wszystkich tam obecnych. Na 19 sekund przed ostatnim gwizdkiem Olek przejmuje piłkę na własnej połowie i zaprasza swoich kolegów do przeprowadzenia skutecznego kontrataku. Po indywidualnej akcji i minięciu 3 przeciwników dogrywa do dobrze ustawionego Pawła Ciomperlika, który na 7 sekund przed końcowym gwizdkiem pokonuje bramkarza Legii.

Chwilę później sędzia gwiżdże po raz ostatni, i zaprasza do konkursu rzutów karnych.

1. Zawodnik Legii – przestrzelił
APN Knurów 0-0 Legia Soccer School Grójec

2. Patryk – przestrzelił
APN Knurów 0-0 Legia Soccer School Grójec

3. Zawodnik Legii – przestrzelił
APN Knurów 0-0 Legia Soccer School Grójec

4. Olej Jazowy – gol!
APN Knurów 1-0 Legia Soccer School Grójec

W dramatycznych, ale zwycięskich okolicznościach pokonujemy Warszawski zespół w konkursie rzytów karnych i zajmujemy 9 miejsce w 12 drużynowym turnieju.

Pogoń Cup 2017 – końcowa klasyfikacja:

1. Fottball Academy Leszno
2. Pogoń I Zduńska Wola
3. Unia Oświęcim
4. WAP Wolbrom
5. RAP Radomsko
6. LKS Wielkopolska Komorniki
7. Talencik Radom
8. Włókniarz Pabianice
9. APN Knurów
10. Legia Soccer Grójec
11. UKS Gryf Świdnica
12. Pogoń II Zduńska Wola

Chciałbym serdecznie podziękować organizatorom turnieju za zaproszenie naszej drużyny do udziału w w tym prestiżowym turnieju. Samo wydarzenie było przygotowane idealnie. Zostaliśmy przyjęci bardzo miło, a chłopcom stworzono idealne warunki do gry i rywalizacji, za co serdecznie dziękuję.

Sam turniej był dla nas cennym doświadczeniem piłkarskim, świetną zabawą ale i także lekcją wychowawczą. Kolejna dawka doświadczenia jaką zebraliśmy, z całą pewnością zaowocuje w przyszłości. Mierzenie się z wielkimi akademiami i klubami z całej Polski to masa wspomnień ale przede wszystkim dobrej zabawy. Myślę, że pokazaliśmy się z naprawdę dobrej strony, i pozostawiliśmy po sobie dobrą opinię wśród publiczności, trenerów oraz drużyn, które zjechały się z kilku różnych województw. Chciałbym pogratulować również Olkowi Jazowemu, który w głosowaniu drużyny został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w naszej drużynie.

Gratulacje dla wszystkich chłopców którzy zostawili na parkiecie hektolitry potu, by godnie reprezentować APN Knurów! Każdy z tych 7 rozegranych meczy był dla nas wyjątkowy, jeden pokazał nam że warto grać do końca bo „dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe”, inny był lekcją wysokiego poziomu wyszkolenia technicznego, a inny pokazał jak ważna jest współpraca na boisku ale….. niektórych rzeczy dopiero się uczymy, niektóre doskonalimy i jedno jest pewne: przed nami dużo ciężkiej pracy, a najlepsze dopiero przed nami!

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy