Junior młodszy B1: Zwycięstwo w ostatnim meczu ligowym

12 listopada 2017
APN 2002

Akademicy z rocznika 2002 w ostatnim meczu ligowym w tym roku odnieśli wysokie zwycięstwo pokonując 7-1 zespół Sparty Zabrze. Udał się więc rewanż za pierwszy mecz.
Od pierwszej minuty spotkania nasz zespół zdominował rywali i raz za razem groźnie atakował bramkę rywali i po kilku minutach powinien prowadzić jednak przy golu Adama Burligi sędzia odgwizdał spalonego. Akademicy nie zwalniali tempa i w 15 minucie Michał Jasiński po podaniu Adama Burligi pokonuje bramkarza gości. Dwie minuty później APN prowadzi już 2-0 a zdobywcą gola jest Kacper Janowski. Wynik I połowy na 3-0 ustalił Michał Jasiński.
W II połowie pierwsi bramkę zdobyli goście- mocnym strzałem z dystansu zaskoczyli naszą defensywę oraz bramkarza. W odpowiedzi podopieczni trenera Dawida Dybcio zdobyli jeszcze cztery bramki i wygrali zasłużenie 7-1 !
Trener D.Dybcio: Brawa dla zawodników za świetny mecz, aż przyjemnie się oglądało z ławki jak dzisiaj grają. Zwycięstwo cieszy ale podwójną satysfakcję daje styl w jakim zostało odniesione. Za nami pierwsza runda w juniorskich rozgrywkach, którą uważam za udaną. Chciałbym jeszcze życzyć szybkiego powrotu do zdrowia Kubie Szczepanikowi, który w pierwszych minutach spotkania doznał urazu. Kuba niestety doznał złamania V kości śródstopia.

APN KNURÓW vs KS MOSiR SPARTA ZABRZE 7-1 (3-0)
15’ 1-0 Michał Jasiński, asysta Adam Burliga
17’ 2-0 Kacper Janowski, asysta Michał Jasiński
37’ 3-0 Michał Jasiński, asysta Adam Burliga
45’ 3-1 Sparta
47’ 4-1 Michał Jasiński, asysta Jakub Janik
55’ 5-1 Jasiu Pawlik, asysta Jakub Janik
60’ 6-1 Jakub Janik
75’ 7-1 Michał Jasiński, asysta Jakub Janik
Skład: Piekiełko – Furs, Czempiel D., Szaruga, Polak – Szczepanik, Burliga, Wróbel(K), Jasiński M. – Janik, Pawlik
Zmiany: Szwagrzyk – Janowski, Brosz, Czempiel A., Jasiński W., Nowak, Lebiodzik
Trener: Dawid Dybcio
Kierownik: Robert Szczepanik