Dzisiejszy mecz pomiędzy drużyną APN Knurów (rocznik 2003) oraz UMKS-em
Trójką Czechowice-Dziedzice zainaugurował rundę rewanżową w II Lidze
Wojewódzkiej. Na boisku przy Ułanów 8 spotkały się drużyny z
przeciwległych biegunów tabeli jednak nie od dziś wiadomo jak trudne
bywają takie spotkania.

Choć Akademicy od początku mieli przewagę w posiadaniu piłki oraz stworzyli w pierwszych minutach kilka dogodnych sytuacji to paradoksalnie zawodnicy Trójki wyszli na prowadzenie w 7 minucie meczu, po niefortunnym trafieniu Kuby Krawczyńskiego, który pechowo interweniował po dośrodkowaniu rywala i skierował piłkę do własnej bramki. Niekorzystny wynik nie wpłynął jednak negatywnie na poczynania knurowian. Dzięki konsekwencji w grze stan meczu wyrównał w 14 minucie Bartek Surówka mierzonym strzałem obok słupka. W 21 minucie wychodzącego do dośrodkowania Kubę Krawczyńskiego nieprzepisowo zatrzymał obrońca gości za co arbiter odgwizdał rzut karny, zamieniony na bramkę przez Kacpra Imiołka. Drugie 35 minut przebiegało również pod kontrolą Akademików. W 43 minucie bramkę zdobył Hubert Hajduk, który co warto zaznaczyć debiutował dzisiaj w barwach APN, przechodząc z knurowskiej Concordii. 3 minuty później strzelec poprzedniej bramki asystował przy kolejnym trafieniu Akademików, wykładając piłkę Oliemu Wiorze, który mocnym strzałem podwyższył na 4-1. Popularny Wioruś mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę jednak jego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce. Wynik spotkania wspaniałym strzałem z około 25 metrów ustalił obrońca, Daniel Szkatuła!

Akademicy odnieśli dziś piąte zwycięstwo z rzędu, liczymy, że tą świetną
dyspozycję uda się utrzymać jak najdłużej. W kolejnym meczu knurowianie
zmierzą się w Rybniku z tamtejszym ROW-em.

APN Knurów 5-1 UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice (2003)
Bramki:
7’ Krawczyński (APN sam.) 0-1
14’ Surówka (asysta Wiora) 1-1
21’ Imiołek (rzut karny) 2-1
43’ Hajduk (asysta Kaliszewski) 3-1
46’ Wiora (asysta Hajduk) 4-1
69’ Szkatuła 5-1

B. Barczyk, Sz. Kaliszewski, T. Sokalla, I. Rybicki, J. Krawczyński, D.
Szkatuła, M. Nowicki, B .Surówka, K . Imiołek, K. Mechliński , E.