Relacja z meczu II Ligi Wojewódzkiej

14 września 2017
Wiadomości APN

Po dwóch słabszych występach Akademików z rocznika 2003 (porażka 3-1 z GKSem Jastrzębie i 0-2 z Naprzodem Rydułtowy) przyszedł czas na solidne przełamanie knurowian w II Lidze Wojewódzkiej. W środowy wieczór przy Ułanów 8 gościliśmy ekipę ROW-u Rybnik rozpędzoną po ostatnim wysokim zwycięstwie nad Pniówkiem Pawłowice. Początek spotkania zwiastował dobre widowisko, obie drużyny grały odważnie i ofensywnie. Knurowianie okazali się jednak bardziej konkretni i stwarzali sytuacje bramkowe. W 12 minucie swój „one man show” rozpoczął Kacper Imiołek, który zdobył niesamowitej urody bramkę z rzutu wolnego z około 30 metrów! Kilkanaście minut później ten sam zawodnik drugi raz wpisał się na listę strzelców po mierzonym strzale obok słupka, zaś w 36 minucie skompletował hattricka! W 50 minucie Akademicy za sprawą Kuby Szczepanika strzelili bramkę na 4-0. Gospodarze właściwie wyeliminowali mocne strony przeciwnika grając bardzo pewnie w defensywie, dodatkowo jeszcze podkręcając tempo meczu do ostatnich minut, dzięki czemu w 61 minucie na 5-0 strzelił Dominik „Kazno” Kaznowski, co było jego debiutanckim trafieniem w naszych barwach. Wynik z rzutu karnego ustalił nie kto inny jak Kacper Imiołek, który w tym spotkaniu był po prostu nie do zatrzymania.

Wynik 6-0 z mocnym przeciwnikiem z pewnością cieszy. Najważniejszy jednak jest fakt, że nasza gra wreszcie przypominała tą z ubiegłego sezonu. Graliśmy odpowiedzialnie, z dużą dozą pewności siebie i kreatywnie. Każdy z zawodników zapracował na ogromne słowa uznania!

APN Knurów 6-0 ROW Rybnik

Bramki:
12′ K. Imiołek
30′ K. Imiołek
36′ K. Imiołek (asysta Sz. Soberka)
50′ J. Szczepanik (asysta O. Wiora)
61′ D. Kaznowski (asysta K. Guzera)
65′ K. Imiołek (rzut karny)