Zwycięstwo na przywitanie z 2. ligą

31 sierpnia 2017
Zwycięstwo na przywitanie z 2. ligą
APN 2003

Akademicy z rocznika 2003 udanie zainaugurowali rozgrywki II Ligi Wojewódzkiej wygrywając w meczu wyjazdowym 0-1 z UKMS Trójką Czechowice-Dziedzice! W naszych poczynaniach widoczna była trema i napięcie związane z pierwszym spotkaniem. Mimo to nasza przewaga nie podlegała wątpliwościom. Byliśmy dłużej w posiadaniu piłki, stwarzaliśmy groźne sytuacje i umiejętnie się broniliśmy przed kontratakami gospodarzy. W 13 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów bardzo mocno uderzył Kacper Imiołek, piłka zmierzająca pod poprzeczkę została jednak sparowana przez bramkarza. Za to w kolejnej akcji do dośrodkowania z bocznego sektora doskonale wychodził Oli Wiora, który był jednak przewrócony przez rywala za co arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Kacper Imiołek, który dał Akademikom prowadzenie. W pierwszej części dużo walki odbywało się w środku pola gdzie momentami brakowało nam jednak pewności w przyjęciu piłki. Dość wąskie boisko w Czechowicach-Dziedzicach nie pozwalało do końca „rozwinąć skrzydeł” knurowianom i do przerwy utrzymał się wynik 0-1 dla gości. Po zmianie stron nadal dominowaliśmy na boisku zaś gracze Trójki ograniczali się jedynie do sporadycznych kontrataków. Pomimo kilku okazji do strzelenia bramki nie udało się nam zdobyć drugiego gola, który z pewnością przyniósłby więcej spokoju w naszej grze. Dlatego w samej końcówce meczu wszyscy sympatycy knurowskiej drużyny zamarli kiedy gospodarze stworzyli sobie bardzo dobrą okazję strzelecką. Na szczęście na posterunku był Bartek Barczyk, który najpierw obronił strzał a następnie umożliwił Kacprowi Guzerze oddalenie zagrożenia spod naszej bramki.

Jak mawia trener Zagłębia Lubin-Piotr Stokowiec „szczęście sprzyja przygotowanym”. Zdecydowanie szybciej powinniśmy w tym spotkaniu doprowadzić do wyższego prowadzania i spokojnie kontrolować przebieg meczu. Mamy nadzieję, że zdobyte 3 punkty będą dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami, tym bardziej, że już w najbliższą niedzielę na wyjeździe zmierzymy się z drużyną MOSIRU Jastrzębie-Zdrój.

UMKS Czechowice-Dziedzice 0:1 APN Knurów

Bramki:
16′ K. Imiołek

Skład:
Sz. Kaliszewski, B. Barczyk, T. Sokalla, K. Mechliński, D. Szkatuła, K. Imiołek, K. Guzera, O. Wiora, E. Piszczek, M. Olesiński, Sz. Soberka, M.Żylski, I. Rybicki, S. Szewczyk, D. Kaznowski.

Michał Grodoń

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy