Na zero z tyłu

14 sierpnia 2017
APN 2003

Podopieczni Michała Grodonia odnieśli już trzecie zwycięstwo podczas okresu przygotowawczego.

W niedzielne przedpołudnie zmierzyliśmy się z drużyną spod Warszawy – KS Błonianką Błonie, która gości na Śląsku z uwagi na obóz piłkarski zorganizowany na obiektach będzińskiej Sportowej Doliny – relacjonuje nasz trener. – Mecz rozegrano w systemie 3×20 minut. Od początku zarysowywała się przewaga knurowian. Choć sporo walki odbywało się w środku pola to stopniowo zaczęliśmy stwarzać sytuacje strzeleckie. Najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej części mieliśmy w 15 minucie, jednak obrońca wybił piłkę z linii bramkowej.

Pierwszą bramkę zdobyliśmy w 23 minucie za sprawą Oliego Wiory, który sprytnie przelobował bramkarza w sytuacji jeden na jednego.

Na 2-0 podwyższył zawodnik testowany w naszej drużynie zaś wynik na 3-0 ustalił „Wioruś”, zdobywając drugą bramkę w tym meczu.

Rywale szukali swoich szans w kontratakach, jednak pomimo kilku błędów występ naszej drużyny pod kątem gry obronnej można uznać za przyzwoity, bowiem zagraliśmy „na zero”.

W kolejnym meczu kontrolnym Akademicy z rocznika 2003 na własnym boisku zmierzą się z Gwarkiem Zabrze.

KS Błonianka Błonie 0:3 APN Knurów
Bramki:
23’ Wiora
33’ Zawodnik testowany
56’ Wiora
Skład APN: B. Barczyk, Sz. Kaliszewski, M. Nowicki, K. Mechliński, K. Imiołek, Sz. Soberka, E. Piszczek, J. Szczepanik, D. Kaznowski, D. Szkatuła, S. Szewczyk, Zawodnik testowany, O. Wiora.

Trener: Michał Grodoń. Kierownik: Mariusz Nowak