Turniej żaków Alfa System Cup 2017

23 czerwca 2017
Turniej żaków Alfa System Cup 2017
Galeria

Gdy na placu 700-lecia trwały próby przed wieczornym występem gwiazd muzyki Disco Polo z okazji Dni Knurowa, kompleks boisk MOSiR stał się za naszą sprawą na kilka dobrych godzin, areną wielkiego wydarzenia piłkarskiego.
„Alfa System CUP 2017” to nazwa, pod którą odbył się Turniej Piłki Nożnej Żaków rocznika 2008 z okazji Dni Knurowa.
Propagowanie sportu, nawiązywanie nowych przyjaźni a także wychowywanie poprzez sport to główne cele, dla których postanowiliśmy zorganizować ten piłkarski festyn.
Czysta, pełna emocji, a w niektórych przypadkach nawet i łez rywalizacja, na pewno spodobała się ogromnej liczbie publiczności, która głośnym dopingiem z trybun wspierała młodych zawodników.
Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów. Każda drużyna składała się z 12 zawodników, a mecze rozgrywane na 4 boiskach równocześnie trwały 1×15 minut.
System rozgrywek składał się z dwóch etapów:
etap I to rozgrywki „każdy z każdym” w grupie „A” i „B”, kolejnym etapem były Liga Mistrzów, do której trafiły zespoły z miejsc 1-3 z każdej grupy oraz Liga Europy, w której zagrały drużyny uplasowane na miejscach 4-6 w swoich grupach.
Taki system rozgrywek, który od niedawna stosowany jest przez wielu innych organizatorów, pozwala na wczesnym etapie wyłonić drużyny mocniejsze oraz te troszkę słabsze, by w dalszej części rozgrywek wyrównać szansę wszystkich uczestników. Taki pomysł sprawdza się idealnie, co można potwierdzić patrząc w statystyki, np. remisów w fazie grupowej było tylko 4, natomiast kolejny etap przyniósł nam już remisów 9. To samo dotyczy strzelonych bramek, odpowiednio było ich 105 w grupach i 58 w drugim etapie.

Choć pogoda w dzień poprzedzający nie rozpieszczała, to w trakcie trwania rozgrywek obdarowała nas nadmiarem promieni słonecznych, które dało się przezwyciężyć dzięki sporemu zapasowi wody mineralnej w postaci 1100 butelek, ufundowanej przez firmę Żywiec Zdrój.

Dla wszystkich drużyn oraz ich trenerów i kierowników, mieliśmy przygotowany posiłek w postaci kiełbaski z grilla, natomiast dający z siebie wszystko rodzice, a zarazem kibice, mogli skorzystać z szerokiej oferty „bufetu” przygotowanego przez rodziców naszych podopiecznych.

Nie mogło zabraknąć również atrakcji dodatkowych, takich jak konkursy z nagrodami, organizowanych przez naszego partnera – Biuro Podróży MyTravel z Knurowa, malowanie kolorowych rysunków na twarzach dzieci, to główna zasługa przyjaciela naszej drużyny, studentki ASP w Katowicach – Agaty Niźnikiewicz.

Dodatkową konkurencją był konkurs „Mistrz 1vs1”, w którym udział więzło dwunastu zawodników. Każdy trener wyznaczył jedną osobę, która mając pięć prób musiała zdobyć bramkę. Między słupkami stanął zawodnik APN-u, podopieczny Krzysztofa Nieradzika – Janek Cieślar (U11).
Takiego rozstrzygnięcia konkursu na pewno mało kto się spodziewał, gdyż 4 razy do siatki trafiła zawodniczka KFA Pyskowice – Nadia Brzózka, która otrzymała pamiątkową statuetkę oraz nagrody rzeczowe.

Podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia należą się wielu osobom, ale w szczególności chcielibyśmy podziękować firmie Alfa System z Knurowa, która została sponsorem tytularnym turnieju. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie, który włączając się w pomoc przy organizacji znacznie podniósł rangę turnieju. Serdeczne podziękowania naszym sponsorom:
– Panu Tomaszowi Kelnerowi z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego (Knurów, ul. K. Wielkiego 20a/6 lok 3, CH Planeta), za dostarczenie świetnych i smacznych kiełbasek na grilla;
– Przyjacielowi naszej drużyny, Agacie Niźnikiewicz za sprawienie radości dzieciom w uroczy sposób tworzenia rysunków na ich twarzach;
– Pani Urszuli Kempa za sprawowanie profesjonalnej opieki medycznej,
– Czwórce Pań: które co ważne – z bardzo dobrym podejściem pedagogicznym, zajęły się obsługą sędziowską turnieju, a były to: Kamila Płaza (Podokręg Zabrze), Marta Świentek (Podokręg Zabrze), Kinga Łuczyńska (Podokręg Bytom) oraz Sandra Jankowski (Podokręg Bytom),
– Wszystkim rodzicom, którzy mieli swój wkład w organizację oraz zawodnikom i ich trenerom za przybycie i wzięcie udziału w turnieju.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami oraz dyplomami, a trzy najlepsze drużyny w Lidze Europy i Lidze Mistrzów odebrały okazałe puchary z rąk obecnych w tym dniu przedstawicieli:

Dyrektor MOSiR Knurów – Pan Krzysztof Stolarek
V-ce Przewodniczący Rady Miasta – Pan Jerzy Pach
Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji, Turystyki i Promocji Zdrowia – Pan Joachim Machulik
Radny Rady Miasta – Pan Robert Furtak

 

Szczegółowe wyniki Alfa System CUP 2017 znajdziecie TU

 

Comments are closed.

Sponsorzy i partnerzy